Новини

  Свято громадянської зрілості

  Незвичайне свято в ЗОШ №3 м.Гнівань  відбулося 9 грудня, у пятницю. А незвичність його у тому, що це сталося вперше в історії школи.

            Я і мої однокласники, учні 11 класу, з нетерпінням чекали того моменту, коли візьмемо в руки найголовніший документ у своєму житті – паспорт громадянина України.

         Здавалося, що того дня святкувала вся Україна,тому що лави її громадян поповнилися молодим поколінням.

        У святково прибраному залі під звуки фанфар гучними оплесками нас зустрічали батьки, школярі, учителі.

         Прозвучав гімн, і до нас звернулася класний керівник Корчак Н.І. «Пишайтеся тим, що ви – громадяни нашої країни, що вам дане життя, молодість, прекрасні людські бажання й почуття, нарешті, людське серце. Будьте щедрими і милосердними»,– звучало з вуст Наталії Іванівни.

           Ведучі свята – учні 10 класу Вдовиченко Оксана,  Усенко Ростислав – відрекомендували гостю: головного спеціаліста Гніванського міського сектору управління державної міграційної служби Волохову Анастасію Станіславівну.

          Перед церемонією вручення паспортів ведучі перевірили наш рівень громадянської зрілості. А відбулося «випробування» у пять раундів.

           Перший раунд нашого іспиту мав назву «Державні символи України». Асистент, учениця 5 класу Кудирко Аліна, внесла у зал «чарівну скриньку», з якої ми діставали питання  і давали вичерпні відповіді.

          Другий раунд мав назву «Наша мова солов’їна». Одинадцятикласниці Каспрук Аліна і Томчук Віталіна за лічені хвилини переклали на українську мову російський текст патріотичного спрямування. А в цей час у залі звучала пісня «Слава Україні» у виконанні учениці 9 класу Тимофієвої Марії. Дівчата швидко справилися із завданням.

          «Історія країни – це історія життя її громадян, –прозвучало з вуст ведучого. – І кожен з нас повинен знати історію своєї країни, тому що без минулого не може бути і майбутнього. Третій раунд нашого іспиту – «Історія України». І ми проведемо його у вигляді відкритого мікрофону».

           Четвертий раунд нашого іспиту називався «Дерево народної мудрості». Асистент винесла символічне «дерево мудрості», на якому не вистачало деяких листочків. Поки звучала пісня «Україна – це ти» у виконанні учениці 4 класу Никитюк Тетяни, ми написали на листочках українські прислів’я про дружбу, Батьківщину, добро і любов, а потім прочитали їх присутнім і символічними листочками прикрасили наше «Дерево народної мудрості».

         Останній раунд нашого іспиту – «Ми – громадяни».  Ми зачитували власні тези на громадянську тематику: «У чому цінність життя?», «Батьківщина – що це для тебе?», « Хто є патріотом своєї країни?», «Що значить бути громадянином України?» . 

          З гідністю витримавши «іспит», ми  всі отримали почесний знак «Я – громадянин України».

          Урочисту церемонію вручення паспортів розпочала Волохова Анастасія Станіславівна.

           Директор школи Вдовиченко Ольга Станіславівна привітала нас, побажала успіхів на нашій життєвій дорозі, закликала добрими справами примножувати славу нашої Вітчизни.

           Присягу «Слово Батьківщині» зачитали учні одинадцятого класу, президент школи Курко Владислав та відмінниця навчання, переможець ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з дисциплін різного профілю Каспрук Аліна.

           В національному українському одязі з хлібом на вишитому рушникові вітала «іменинників» символічна Мати-Україна, учениця 4 класу Никитюк Тетяна.

           Слово-відповідь з гідністю дали я і мої однокласники.

           Потім із батьківських рук разом із щирими побажаннями добра, успіхів, щасливої долі ми отримали коровай на вишитому рушнику. А привітання від молодших братиків і сестричок було для нас справжньою несподіванкою. Теплими словами і квітами вітали вони нас:

  Хай всім вам щастить і везе, і здоровиться,

   І хай вам перо подарує жар – птиця.

  За працю за вашу, за ваші старання

  Здійсняться, мов в казці, всі мрії й бажання. 

         Класний керівник Наталя Іванівна у вітальному слові сказала: «Ми всі добре розуміємо, у який напружений і важкий момент в історії України ви стали її ромадянами. Від вашого покоління залежить відродження України, її майбутнє.

         Сподіваємося, що завдяки вашому розумінню, активній громадянській позиції ми зможемо побудувати правову демократичну державу, на яку зважатимуть у світі, у якій людина буде найвищою цінністю.

           І сьогодні, беручи до рук цю темно – синю книжечку, не забувайте: жовто – золотаві лани пшениці та голубизна рік чекають від вас добрих справ і високих помислів.

          Хай же Свято  становлення громадянської зрілості  назавжди залишиться у вашій пам’яті та спонукає вас до великих звершень в ім’я рідної Вітчизни».                                                                          

         Батьки пригостили короваєм усіх присутніх на святі.

         І, справді, таке не забувається. І не забудеться ніколи. І ми щасливі від того, що народилися на українській землі, під українським небом, що ми стали повноправними громадянами своєї Батьківщини.

  Учениця 11 класу Стрілець Роксолана

   

   

     16.12.2016 | Aдмін

  Вернутись назад
Всі новини

Контакти

Адреса:м. Гнівань, вул.Витавська, 7

Тел.(04355)3-45-16:

Email:gn3@ukr.net