Новини

  На шляху до Олімпу


   
   

   

  На шляху до Олімпу

  Ця звичайна-незвичайна дівчинка мешкає в місті Гнівань, у звичайній сім'ї Біляків. Чому звичайна? Навчається, як і всі, у школі, у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №3 м.Гнівані.  Незвичайна чому? А це вже ціла історія.

  Одного разу, прогулюючись вулицями м.Вінниці, Василь Олександрович Біляк випадково потрапив на шаховий турнір, що проходив у шаховій школі на Театральній вулиці, і … «захворів» грою. Свою любов до шахів він зумів передати донечці Вікторії.

  Віка захопилася грою ще в п'ятирічному віці. Зараз їй лише 7 років, але на її рахунку стільки перемог, що й дорослим не мріється. Вона перемогла у відкритому особистому турнірі серед шахістів Вінницької област   і(у турнірі брало участь 50 учасників); виборола перше місце в особистому чемпіонаті Вінницької області  серед дівчат віком до 12 років; друге місце у чемпіонаті Вінницької області з шахів серед жінок та шосте місце на чемпіонаті України( м.Біла Церква-2013) у змаганні зі швидких шахів серед дівчаток віком до          8 років; перше місце у відкритому чемпіонаті МДЮСШ №6 З щахів (І юнацький розряд).

  А нещодавно юна спортсменка- шахістка стала номінантом премії «Людина року-2013» в галузі спорту, яку отримала під час урочистостей до Дня міста Гнівані.

  Тепер грає Віка нарівні з дорослими. Юна шахістка навчилася грати «всліпу»: разом із тренером вона  «програє» партії подумки, запам’ятовує за кілька хвилин всю партію. Останнім часом з дівчинкою займається фахівець, тренер Нижник Віктор Гнатович, який тренував свого онука і той став у 12 років наймолодшим гроссмейстером світу.

  Звичайно, її перемоги здобуті наполегливою працею, у першу чергу, працею над собою.

  А під час гри трапляється всіляке.

  Одного разу дівчинка отримала зауваження від суддів за те, що хитала ногами (від хвилювання  вона не могла заспокоїтись), але це зауваження не лише не збило її спантелику, а навпаки - допомогло зібратись з думками, зосередитись і… перемогти.  

  Здавна відомий вислів: «Талановиті люди талановиті в усьому». Крім шахів, Віка захоплюється ще й малюванням. Їй все подобається. Не подобалось лише розбирати помилки після кожної шахової партії. Але коли вона зрозуміла, що це складова частина її перемог, її успіху, проблема зникла. Тож відтоді життєвим кредо дівчинки стала робота над власними помилками в будь-якій ситуації.

  Любить юна шахістка у вільний час «позмагатися» і з комп’ютером. Вона грає і у швидкі, і в класичні шахи.

  Кажуть, що ім'я визначає долю. Вікторія – «перемога». Та й народилась дівчинка  9 Травня. Можливо, причина її успіху  в імені, чи у даті народження? А можливо, у наполегливості і прагненні перемогти? Віка дійсно наполегливо йде до нових перемог і мріє стати в майбутньому чемпіонкою світу, як її кумир, Сьюзен Полджер - чемпіонка світу з шахів. До речі, саме документальний фільм про Сьюзен зіграв вирішальну роль у визначенні дівчинки.

  Тож сили духу тобі і наснаги, Вікторіє, на шляху до нових перемог, на шляху до Олімпу!

     07.10.2013 | Aдмін

  Вернутись назад