Новини

  День Соборності і Свободи України


   
    Сторінки героїчного минулого нашого народу вже вкотре перегорнули учні школи під час відкритої тематичної лінійки «Бережіть собори душ своїх», приуроченої Дню Соборності  та Свободи України, яку підготувала класний керівник Корчак Н.І. разом зі своїми вихованцями, учнями 9 класу.

     «Соборність Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти країн, що процвітають, як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи»,– звучало в залі.

     З цікавістю присутні переглянули презентацію, підготовлену Наталією Іванівною, відеосюжет «Акт Злуки».

     «Проблема Соборності і Свободи  досить актуальна і болюча: точиться неоголошена війна за розподіл території нашої Батьківщини. І найбільш прикро те, що цю війну веде сусідня держава-агресор, люди, які ще нещодавно називали нас своїми братами»,- зазначила класний керівник.

    У ході лінійки дев’ятикласники згадали і учасників Майдану, і учасників АТО. Школярі мали змогу передивитися відеосюжет «Звернення кіборгів до народу», прослухати пісні з АТО «Ми – кіборги», «Україна єдина».

    Несподіванкою стало те, що гостем заходу виявився молодий гніванчанин, учасник АТО, член одного з добровольчих загонів з козацьким прізвищем і гартом Люлька Вадим. Він розповів багато цікавого, показав військове спорядження, продемонстрував гільзи, осколки мін, світлини з місць боїв,  у яких він брав безпосередню участь, відеофільм із кадрами боїв.

     Учні «засипали»  Вадима запитаннями. Їх цікавило усе.

    – Про що Ви думаєте ввечері і вранці? – запитала девятикласниця Каспрук Аліна.

    – Про рідну домівку і про мир, – почули всі у відповідь.

    Під мелодію лемківської пісні «Пливе кача…», передаючи з рук в руки запалену свічку, присутні в залі вшанували пам'ять усіх тих, хто поліг за свободу і незалежність нашої Вітчизни у 2013-2015 рр.

    Завершився захід на оптимістичній ноті: дев’ятикласники у віршованій формі висловили надію на те, що Україна таки здобуде остаточно волю і незалежність, і віру у щасливе майбутнє.

     Класний керівник Корчак Н.І. підсумувала: «Наше прагнення не лише знати героїчне минуле нашого народу, а й бути безпосередніми учасниками подій, що відбуваються, свідчить про наше духовне відродження, про славу тих, хто зараз на передовій, про нескореність волелюбного духу нашого народу» і закликала школярів у молитвах згадати всіх героїв, розбудовувати в душах Божий храм, берегти собори душ, а всі присутні узялись за  руки і, піднявши їх вгору, під мелодію «Пісні про Україну» символізували єдність і волелюбність, прагнення до незалежності і миру між усіма регіонами нашої багатостраждальної і багатонаціональної України.

   

   

                                                              Стрілець Роксолана, учениця 9 класу, член «Літературної студії»  23.01.2015 | Aдмін

  Вернутись назад