Новини
Районний семінар керівників МО класних керівників шкіл
І знову наша школа 27 лютого гостинно відчинила двері перед учасниками семінару керівників МО класних керівників шкіл району.
Темою семінару було обрано досить актуальну дилему дискусійного характеру: «Інноваційні форми виховної роботи: потреба часу чи модна тенденція».
Метою – презентувати використання інноваційних форм виховної роботи у діяльності членів МО класних керівників; залучити учасників семінару до обговорення питання щодо ефективності впровадження інноваційних форм виховної роботи; продемонструвати засоби, методи, прийоми виховання патріотизму під час проведення виховних заходів.
Після реєстрації учасників семінару і перегляду ними слайд-презентації «Будні і свята нашої школи» директор школи Вдовиченко О.С. та заступник директора з навчальної роботи Лавренчук А.О. у віршованій формі провели віртуальну екскурсію по школі.
Методист районного методичного кабінету Сорока І.Г. ознайомила присутніх із планом роботи семінару і провела оперативну нараду.
Заступник директора з навчально-виховної роботи, керівник шкільного МО класних керівників Олімова М.О. презентувала роботу шкільного МО класних керівників «Наставник».
Далі розпочалося найцікавіше: класні керівники та вихователі ГПД запросили всіх на «ярмарок методичних ідей», «товар» якого був підібраний відповідно до теми семінару. У вишиванках та з виготовленими власноруч своєрідними символами інноваційних форм роботи (їжачками, метеликами, янголятками, компасами, «долоньками миру», геометричними фігурами, кольоровими кульками, методичками-розкладками, серцями), які містили методичні рекомендації щодо впровадження інноваційних форм роботи, члени шкільного МО класних керівників рекламували і «продавали» різноманітні інноваційні форми виховної роботи гостям: квест, і диспут, і тренінг, і клуб, і ранкові зустрічі, КТС, ділову гру, вечір великої родини, навчально-пошукову гру, індивідуальну творчу справу.
У ході «ярмарку» і відбулася дискусія стосовно доцільності застосування кожної із запропонованих форм роботи. Одні «продавці» аргументували переваги своєї форми роботи, інші знаходили недоліки і презентували свої напрацювання.
Наприкінці ярмарку гості почали «купувати» те, що їм більше до вподоби. А «гроші» разом із «калиточками» вони отримали на початку семінару.«Товар» розкупили майже весь.
Метод «думаючих капелюшків» (чорний, зелений, білий) став підсумком «ярмарку». Гості взяли активну участь в обговоренні придбаного «товару». Думки були різними: «Інновації – вимога часу, але дітей виховують батьки, які самі виховувались за дещо іншим «сценарієм», «Батьки повинні йти у ногу з часом і виховувати відповідно дітей», «Сучасні форми роботи – своєрідні нові «приправи», розумне застосування яких допоможе не лише приготувати «смачну страву», а й виховуватиме молоде покоління, як цього вимагає час», «Особистість дитини базується на минулому і сучасному. І тільки майстерне поєднання традицій і інновацій відкриє шлях до успішного майбутнього», «Найкраще – це поєднання традицій них форм роботи з інноваційними»…
Після обговорення завідувач кафедри виховної роботи Вінницького ОІПОПП Коц О.І. провела з учасниками семінару цікаве інтерактивне заняття з елементами тренінгу «Профілактика насильства в учнівському середовищі».
У ході заняття присутні, об’єднавшись у групи, познайомившись і ознайомившись із правилами, розглядали окремі ситуації насильства в школі, складали «досьє» певних форм насильства, малювали будинок і ялинку, складали власну «екомапу». Метою цих видів роботи було вироблення навичок подолання невміння зведення конфліктної ситуації до компромісу.
«Дитині необхідно дати альтернативу, «набір» певних поведінкових навичок у різного роду ситуаціях», – зазначила Олеся Іванівна. – Тренінги чи інтерактивні заняття із застосуванням тренінгів слід проводити, враховуючи принцип: «Не зашкодь!»
Підсумком заняття стала вправа «Фотограф». А наостанок цікавим і приємним був
сюрприз Олесі Іванівни – подарунок учасникам семінару навчально-методичного посібника з диском «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі».
Після тренінгу гості переглянули презентацію і прослухали пісню «Мамо, не плач», яку виконала вихователь ГПД Троян О.В. Схиливши голову у жалобі, присутні у залі хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто поліг за свободу і незалежність рідної Вітчизни у 2013-2015 роках.
Члени шкільного МО класних керівників на згадку про семінар і з побажаннями мирного неба, успіхів у педагогічній діяльності та в особистому житті подарували гостям обереги, ляльки-мотанки синьо-жовтих кольорів.
Під час обговорення матеріалів семінару гості щиро дякували за змістовно підготовлені заходи, зичили дирекції та педагогічному колективу школи творчих успіхів і вдалих «жнив» на нелегкій педагогічній ниві. Класний керівник 9 класу Корчак Н.І.
02.03.2015 | Aдмін
Навігація
- Головна
- Новини
- Про школу
- Фотоальбом
- Контакти
- Громадська приймальня
- Корисні посилання
- Пошта
- Наші досягнення
- Наша гордість і надія
- Спортивна гордість школи
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Національна дитяча "гаряча лінія"
- Положення про доброчесність учасників освітнього процесу
- Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
- Карантин. Дистанційна форма навчання
- Протидія булінгу
- Зарахування учнів до 1 класу
- Правила для учнів
- Критерії оцінювання навчальних досягнень
Новини
далі ↓
Контакти
Адреса:м. Гнівань, вул.Витавська, 7
Тел.(04355)3-45-16:
Email:gn3@ukr.net