Новини

  Районний семінар керівників МО класних керівників шкіл


   

    І знову наша школа  27 лютого гостинно відчинила двері перед учасниками семінару керівників МО класних керівників шкіл району.           

      Темою семінару було обрано досить актуальну дилему дискусійного характеру: «Інноваційні форми виховної роботи: потреба часу чи модна тенденція».

      Метою – презентувати використання інноваційних форм виховної роботи у діяльності членів МО класних керівників; залучити учасників семінару до обговорення питання щодо ефективності впровадження інноваційних форм виховної роботи; продемонструвати засоби, методи, прийоми виховання патріотизму під час проведення виховних заходів.

      Після реєстрації учасників семінару і перегляду ними слайд-презентації «Будні і свята нашої школи» директор школи Вдовиченко О.С. та заступник директора з навчальної роботи Лавренчук А.О. у віршованій формі провели віртуальну екскурсію по школі.

      Методист районного методичного кабінету Сорока І.Г. ознайомила присутніх із планом роботи семінару і провела оперативну нараду.

      Заступник директора з навчально-виховної роботи, керівник шкільного МО класних керівників Олімова М.О. презентувала роботу шкільного МО класних керівників «Наставник».

       Далі розпочалося найцікавіше: класні керівники та вихователі ГПД запросили всіх на «ярмарок методичних ідей», «товар» якого був підібраний відповідно до теми семінару. У вишиванках та з виготовленими власноруч своєрідними символами інноваційних форм роботи (їжачками, метеликами, янголятками, компасами, «долоньками миру», геометричними фігурами, кольоровими кульками, методичками-розкладками, серцями), які містили методичні рекомендації щодо впровадження інноваційних форм роботи, члени шкільного МО класних керівників рекламували і «продавали» різноманітні інноваційні форми виховної роботи гостям: квест, і диспут, і тренінг, і клуб, і ранкові зустрічі, КТС, ділову гру, вечір великої родини, навчально-пошукову гру, індивідуальну творчу справу.

        У ході «ярмарку» і відбулася дискусія стосовно доцільності застосування кожної із запропонованих форм роботи. Одні «продавці» аргументували переваги своєї форми роботи, інші знаходили недоліки і презентували свої напрацювання.

       Наприкінці ярмарку гості почали «купувати» те, що їм більше до вподоби. А «гроші» разом із «калиточками» вони отримали на початку семінару.«Товар» розкупили майже весь.

        Метод «думаючих капелюшків» (чорний, зелений, білий) став підсумком «ярмарку». Гості взяли активну участь в обговоренні придбаного «товару». Думки були різними: «Інновації – вимога часу, але дітей виховують батьки, які самі виховувались за дещо іншим «сценарієм», «Батьки повинні йти у ногу з часом і виховувати відповідно дітей», «Сучасні форми роботи – своєрідні нові «приправи», розумне застосування яких допоможе не лише  приготувати «смачну страву», а й виховуватиме молоде покоління, як цього вимагає час», «Особистість дитини базується на минулому і сучасному. І тільки майстерне поєднання традицій і інновацій відкриє шлях до успішного майбутнього», «Найкраще – це поєднання традицій них форм роботи з інноваційними»…

  Після обговорення завідувач кафедри виховної роботи Вінницького ОІПОПП    Коц О.І. провела  з учасниками семінару цікаве інтерактивне заняття з елементами тренінгу «Профілактика насильства в учнівському середовищі».

  У ході заняття присутні, об’єднавшись у групи, познайомившись і ознайомившись із правилами, розглядали окремі ситуації насильства в школі, складали «досьє» певних форм насильства, малювали будинок і ялинку, складали власну «екомапу».  Метою цих видів роботи було вироблення навичок подолання невміння зведення конфліктної ситуації до компромісу.

  «Дитині необхідно дати альтернативу, «набір» певних поведінкових навичок у різного роду ситуаціях», – зазначила Олеся Іванівна. – Тренінги чи інтерактивні заняття із застосуванням тренінгів слід проводити, враховуючи принцип: «Не зашкодь!»

           Підсумком заняття стала вправа «Фотограф». А наостанок цікавим і приємним був

  сюрприз Олесі Іванівни – подарунок учасникам семінару навчально-методичного посібника з диском «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі».

  Після тренінгу гості переглянули презентацію і прослухали пісню «Мамо, не плач», яку виконала вихователь ГПД Троян О.В. Схиливши голову у жалобі, присутні у залі хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто поліг за свободу і незалежність рідної Вітчизни у 2013-2015 роках.

  Члени шкільного МО класних керівників на згадку про семінар і з побажаннями мирного неба, успіхів у педагогічній діяльності та в особистому житті подарували гостям обереги, ляльки-мотанки синьо-жовтих кольорів.

             Під час обговорення матеріалів семінару гості щиро дякували за змістовно підготовлені заходи, зичили дирекції та педагогічному колективу школи творчих успіхів і вдалих «жнив» на нелегкій педагогічній ниві.                                                                                                   Класний керівник 9 класу                                                                                                          Корчак Н.І.

   

     02.03.2015 | Aдмін

  Вернутись назад
Всі новини

Контакти

Адреса:м. Гнівань, вул.Витавська, 7

Тел.(04355)3-45-16:

Email:gn3@ukr.net