Річний звіт про діяльність закладу

Звіт в.о. директора

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м.Гнівань

Корчак Наталії Іванівни

перед громадськістю про роботу у 2018-2019 н.р. (14.06.2019 р.)

 

Шановні батьки, колеги, учні, учасники зборів!

 

        Вітаю вас усіх і дякую, що знайшли можливість взяти участь у цьому вже традиційному зібранні.  Свій виступ хочу почати зі слів великого педагога

В.О. Сухомлинського:  «Людяність, сердечність,чуйність,— цей моральний імунітет проти зла здобувається лише тоді, коли людина в ранньому дитинстві пройшла школу доброти, школу справді людських стосунків».

         Для мене  звіт  перед громадськістю  – відповідальна і хвилююча подія, адже ваша думка про діяльність педагогічного колективу  школи, її адміністрації  і директора для мене завжди є важливою.

           Свій виступ  хочу розпочати із притчі. «В один із сонячних днів мудрець разом зі своїми учнями вийшли прогулятися по берегу річки. Зупинившись на березі, учитель сказав: «Подивіться на річку. Вона - саме Життя: то розмірно, то бурхливо протікає. Річка змінюється з кожною миттю, ніколи не повторюючи свій вигляд удвічі. Учні довго дивилися на річку, поки мудрець не спитав їх: «А як ви б прагнули досягти своєї мети? Перший учень сказав: «Я б завжди боровся з течією, плив проти неї вперед, до своєї мети. Другий учень сказав:  «А я б плив за течією, як та пелюстка, що ковзає по хвилях, і набирався б досвіду в дорозі». Третій учень відповів:  «А я б плив до своєї мети, постійно змінюючи тактику, то віддаючись на волю течії, то прагнучи її побороти. Я б обходив небезпечні місця, зупинявся на відпочинок, але потім завжди продовжував свій шлях». «Ваші відповідь хороші, але недостатньо мудрі», - зауважив Учитель. Учні запитали: «Ну а твій шлях по річці життя, Учителю, який?» Мудрець подивився на своїх учнів і, посміхнувшись, сказав: «Я б навіть не пускався в плавання». «Але хіба твоя мета вже досягнута?» - здивувалися учні. «Ні, але ж і не до будь-якої мети можна дістатися вплав. Можна йти простою дорогою, зупиняючись, відпочиваючи, долаючи перешкоди. Але ще краще, коли ти йдеш не сам – тоді будь-яка мета буде досягнута».

         Дійсно, для досягнення мети можна використовувати різні дороги і засоби пересування. Можна йти з кимось, а можна й поодинці. Можна долати маршрут одним ривком, а можна повільно, крок за кроком. Можна наперекір, а можна за течією. Не так важливо, який спосіб вибрати. Важливо розуміти, що цих засобів багато. Ми теж, працюючи в школі, кожного дня, обираємо запособи, шляхи для досягнення мети, що поставлена нами на початку навчального року. Звичайно, не всі дороги було легко пройти, але вони були цікавими, неповторними і завдяки спільним зусиллям шлях під назвою «2018-2019 н.р.» було пройдено.

          Кожен навчальний  рік особливий і неповторний,   і підведення його підсумків  спонукає до осмислення досягнень і невдач, проблем і пошуків шляхів їх вирішення. Який же слід залишить в історії школи 2018-2019н.р. ?       

У добу  інновацій та освітніх технологій саме рівень освіти має найбільше значення для подальших успіхів у  житті людини, для розвитку всієї держави та її місця на міжнародній арені. А від нашої спільної праці залежить майбутнє наших дітей, зокрема, та поколінь і держави в цілому.

Час  стрімко летить вперед: відбуваються зміни у сфері формування змісту середньої загальної освіти – перегляду та оновлення навчальних програм, підручників, усього навчально-методичного комплексу, необхідного для успішного функціонування та розвитку сучасної школи, і ми намагаємося крокувати в  ногу  з часом. Як нам це вдається, сьогодні на спільному зібрані зясуємо.

Закінчився навчальний рік і за традицією та згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №55 від 28.01.2005року «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та  №178 від 23.03.2005 року «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», я  як в.о. директора  зобов’язана прозвітувати про виконану роботу протягом навчального року.

        Сьогодні, 14 червня, ми з вами зібралися, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, підсумки наших досягнень, творчих  здобутків та відкриттів; оцінити  мою діяльність на посаді  як  в.о. директора; традиційно проаналізувати результати та проблеми, визначити завдання для подальшого розвитку нашого навчального закладу.

        Я пропоную вашій увазі  звіт  про підсумки роботи, адже наші досягнення, а їх чимало, – це  результат співпраці всіх учасників освітнього процесу: адміністрації  школи, педагогічних працівників, технічного та обслуговуючого персоналу спільно з батьківською  громадськістю, спонсорами,  учнівським самоврядуванням під безпосереднім керівництвом відділу освіти Гніванської міської ради, органів місцевого самоврядування.

          Педагогічний колектив школи   в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту»,  Закону України «Про загальну середню освіту», концептуальними засадами реформування середньої школи «Нова українська школа», новим Державним стандартом початкової освіти, власною Концепцією та Програмою розвитку навчального закладу, перспективним та річним планом роботи школи, забезпечував оновлення змісту, форм і методів навчання, вдосконалення освітнього процесу та   його результативність. 

             У 2018-2019 н.р.   продовжувалась реалізація   комплексно – цільових програм,   спрямованих на вдосконалення освітнього процесу,      створення сприятливих умов для розкриття здібностей і нахилів учнів, формування їх навчальних та життєвих компетенцій.

У  Концепції загальної середньої освіти наголошено, що школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчального закладу ми намагаємося вибудовувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника свого життя.

        Робота колективу школи протягом року була націлена на створення найбільш сприятливих умов розвитку для всіх дітей із урахуванням їхніх нахилів та здібностей шляхом уведення в освітній процес інноваційних методик навчання й виховання, збереження та примноження шкільних традицій, заснованих на національних та патріотичних засадах, створення умов для максимального розкриття творчого потенціалу, комфортних умов для формування особистості дитини; на співпрацю з батьками, органами влади та громадськістю; на залучення додаткових коштів для покращення матеріально-технічної бази та благоустрою школи.

           Головним завданням та основними напрямами роботи школи у 2018/2019 н.р. були наступні:

      – виховання школярів у дусі національно-патріотичного спрямування і створення умов для забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти; для реалізації індивідуальних творчих потреб;

    – пошук і відбір творчо обдарованих і здібних дітей; удосконалення системи роботи з професійної орієнтації учнів; професійного розвитку педагогів;

     – формування предметних компетентностей із метою їх належної підготовки до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні;

     – становлення в учнів цілісного, наукового світогляду, загальнонаукової, загальнокультурної, технологічної, комунікативної  і соціальної компетенстності.

 

І. Загальні відомості про школу

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 м.Гнівань є комунальною власністю Гніванської міської ради народних депутатів Тиврівського району Вінницької області. Юридична адреса: 23310, Вінницька область, Тиврівський район, м.Гнівань, вул.Витавська, 7. Управління та фінансування  здійснюється відділом освіти Гніванської міської ради, якому делеговані відповідні повноваження.

Земельна  ділянка, яка належить школі, має площу  1,35 га.    На  території школи – 7 будівель: корпус № 1, корпус № 2 (із внутрішньою вбиральнею), майстерня, котельня, їдальня, складське приміщення, надвірний туалет. Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним нормам, про що свідчить акт прийомки школи у серпні 2018 року та акти перевірок закладу протягом навчального року працівниками санітарного відділу державного нагляду за дотриманням законодавства Тиврівського районного управління Держспоживслужби у Вінницькій області

У корпусі № 1 (основному), у якому навчаються учні 5-11 класів, розміщені кабінети математики, фізики та інформатики, біології, історії, української мови та літератури, зарубіжної літератури, основ здоров’я та захисту Вітчизни, спортивна зала площею 162 кв.м. Є тут окремі кабінети директора школи, адміністрації, учительська та медичний кабінет.

У корпусі № 2, у якому навчаються учні початкової школи, розміщені навчальні кабінети 1-4 класів, а також бібліотека площею 21 кв.м та книгосховище площею 15 кв.м. У цьому ж корпусі функціонує внутрішня вбиральня (окремий вхід).

Котельня працює на газовому опаленні. Забезпечують роботу опалювального пункту два газові котли: КСГ-100 (2003 року випуску), «Рівнетерм-80» (2012 року випуску).

Школа працює лише в одну зміну. Початок навчальних занять о 9.00. Мова
навчання – українська. Учні 1-2, 3-4, 5-6 класів мали змогу відвідувати групи продовженого дня.

На базі школи працювали шкільні гуртки: 9 гуртків, 3 загони за інтересами,    2 спортивні секції на добровільних засадах.

Учнівський колектив загальноосвітньої школи І-І1І ступенів №3 на початку навчального року нараховував178 учнів, які об’єднані в 11 класів, на кінець –       177 учнів. У порівнянні з попередніми навчальними роками ( 2012-2013 н.р. -        156 учнів, 2013-2014 н.р. – 166 учнів, 2014-2015 н.р. - 173 учні, 2015-2016 - 182 учні, 2016-2017 – 191 учень, 2017-2018 н.р. –193 учні) кількість учнів у школі зменшилася. У наступному навчальному році планується кількість в межах           190 учнів. Дирекція школи та педагогічний колектив докладає максимум зусиль щодо збереження шкільного контингенту і забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти.

Дані про кількість учнів та класів у навчальному закладі

Початкова школа

Основна школа

Старша школа

1–4 класи

5–9 класи

10–11 класи

К-сть класів

К-сть учнів

К-сть класів

К-сть учнів

К-сть класів

К-сть учнів

4

77

5

84

2

16

Усього класів школи:  11

Усього учнів школи:  177

Середня наповнюваність: 16

 

 

Кількість класів за проектом – 11, місць – 310.

Дані про рух учнів протягом навчального року

Класи

1

2

3

4

Усього

5

6

7

8

9

Усього

10

11

Усього

Разом

Кількість класів на паралелі

1

1

1

1

4

1

1

1

1

1

5

1

1

2

11

Кількість учнів на початок нового навчального року

17

19

22

21

80

19

19

18

15

13

84

7

8

15

178

Прибуло учнів

0

0

1

0

1

1

0

0

0

0

1

1

0

1

3

Вибуло учнів

2

0

1

0

3

0

0

1

0

0

1

0

0

0

4

Кількість учнів на кінець навчального року

15

19

22

21

77

20

19

17

15

13

84

8

8

16

177

 

Протягом року прибуло – 3 учні, вибуло – 4 учнів.

У   2019 році  13 учнів  9 класу отримали   базову    загальну   середню освіту.            8 учнів 11 класу отримають атестати про повну загальну середню освіту. Серед них –           2 претенденти на золоту медаль. Середня наповнюваність класів – 16 учнів.

 

ІІ. Кадрове забезпечення

У  поточному навчальному році загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 стовідсотково забезпечена кадрами: працювало  22 педагогічних    працівники, із них:

               20  – основних,  2 – за сумісництвом, один перебуває у відпустці по догляду за дитиною до чотирирічного віку, один – у допологовій відпустці та 18 технічних працівників і обслуговуючого персоналу (разом із сезонними).

             При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховувалась фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Комплектація педагогів здійснювалась відповідно до фахової освіти.

 

Дані про кількісний склад працівників

Усього педагогічних працівників

20

З них:

 

·         учителів

20

·         практичних психологів

0

·         педагогів-організаторів

1

·         керівників гуртків

9 бюджетних

Усього обслуговуючого персоналу

18

Усього працівників

38

З них працює за сумісництвом

2

 

 

 

Дані про якісний склад педагогічного колективу

 

Кількість педагогічних працівників

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання

молодший спеціаліст

бакалавр

спеціаліст

магістр

спеціаліст

спеціаліст ІІ категорії

 

 

спеціаліст   І категорії

 

 

спеціаліст вищої категорії

старший учитель

учитель-методист

вихователь-методист

практичний психолог — методист

педагог-організатор — методист

Кандидат наук, доктор наук

20

1

0

19

1

3

3

6

7

4

0

0

0

0

1

Дані про вік членів педагогічного колективу

Кількість педагогічних працівників

Вік педагогічних працівників

до 30 років

31–40 років

41–50 років

51–55 років

більше 55 років

20

1

8

2

2

7

Працюючих учителів-пенсіонерів - 3

Дані про педагогічний стаж працівників

Кількість педагогічних працівників

 

Педагогічний стаж працівників

до 3 років

понад 3 роки

понад 10 років

понад 20 років

понад 30 років

понад 40 років

понад 50 років

20

0

4

6

1

8

1

0

 

У школі є 6 учителів  із педагогічним званням:

№ з/п

ПІБ

Посада

Педагогічні звання, нагороди

1

Корчак Н.І.

В.о.директора школи, учитель зарубіжної літератури та російської мови

Старший учитель

2

Лавренчук А.О.

Учитель початкових класів

Старший учитель

3

Мартинюк В.В.

Учитель біології та хімії

Старший учитель

4

Олімова М.О.

Заступник директора з виховної роботи,      учитель англійської мови

Доктор філософії в галузі державного управління

5

Вдовиченко О.С.

 учитель української мови та літератури

Старший учитель

 

      Керівник навчального закладу – в.о. директора школи  Корчак Наталія Іванівна.   

Педагогічний стаж – 41 рік, стаж керівної роботи – 7, 5 років. Стаж роботи на посаді – 1 рік 4 місяці.

       Заступник директора з навчально-виховної роботи – Мельник Марина Олексіївна. Педагогічний стаж – 12 років, стаж роботи на посаді – 6 років.

     Заступник директора з виховної роботи – Олімова Марина Олександрівна. Педагогічний стаж  – 17 років, стаж роботи на посаді – 5 років.

      У розрізі базових дисциплін ситуація з укомплектованістю  педагогічними кадрами має такий вигляд: середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить  21,4  години.

     Ці аналітичні дані дають змогу зробити висновок, що багато педагогів із життєвим і професійним досвідом,  висококваліфіковані педагоги, майстри своєї справи; колектив постійно поповнюється молодими спеціалістами, учителі намагаються підвищувати свій професійний рівень. 

      З питань дотримання трудового законодавства педагогічними працівниками, виконання нормативних документів МОН України адміністрація закладу регулярно проводила виробничі наради, наради при директорові, оперативні методичні зустрічі, співбесіди з учителями та ін.

ІІІ. Методична  робота

          У 2018-2019 н.р. методична робота в школі була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, Закону України «Про освіту», основних положень Концепції Нової української школи, Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, затвердженої Указом Президента України від 25 червня 2013 № 344/2013, Галузевої Концепції розвитку неперервної педагогічної освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 14.08.2013 № 1176, Указів Президента України від 20.03.2008 року №244/2008 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» та «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», Постанов Кабінету Міністрів України: «Про затвердження Державного стандарту   початкової освіти» (від 21.02.2018 року №87), «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» (від 23 листопада 2011 року            № 1392), нормативно-інструктивних документів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства освіти і науки України; державних, регіональних та міських програм у галузі освіти, створення умов для їх функціонування, комп’ютеризації та інформатизації навчального процесу, поглиблення змісту та покращання якості освіти, створення належних сучасних умов для навчання, виховання та розвитку творчих здібностей учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу вчителів та учнів, у межах продовження реалізації методичної теми Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації «Науково-методичне забезпечення впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес», теми методичного кабінету відділу освіти  Гніванської міської ради «Забезпечення якісно нової освіти через удосконалення професійної компетентності педагогів, інформатизацію освітнього процесу в умовах реформування національної системи освіти» та шкільної – «Упровадження сучасних інноваційних педагогічних технологій у навчально-виховний  процес як засіб розвитку творчої гармонійної всебічно розвиненої особистості».

           Педагогічний колектив працював над вирішенням пріоритетних методичних завдань щодо забезпечення системного підвищення якості освіти на інноваційній основі, сучасного психолого-педагогічного та науково-методичного супроводження освітнього процесу, розвитку педагогів і вдосконалення їх професійної діяльності, формування методологічної культури педагогічних кадрів.

           Організаційно-методичний супровід освітнього процесу та системи внутрішнього шкільного контролю здійснюється відповідно до «Орієнтованої програми здійснення внутрішнього шкільного контролю в загальноосвітньому навчальному закладі»,  згідно з додатком 3 до листа Міністерства освіти і науки України від 07.08.2013 року № 1/9-533 «Про методичні рекомендації для проведення державної атестації та внутрішнього шкільного контролю навчальних закладів» відповідно до пунктів: 52 – рівень навчальних досягнень учнів за результатами виконання навчальних програм; 55 – виконання перспективного плану вивчення стану викладання предметів; 68 – оцінювання педагогічними працівниками навчальних досягнень учнів; 38 – дотримання вимог з ведення вчителями записів у класних журналах.

           Організація освітнього процесу в школі здійснювалась відповідно до освітніх програм для загальноосвітніх навчальних закладів (зі змінами, затвердженими наказом МОН України №804 від 07.06.2017 р.), у  початковій школі - за оновленими навчальними програмами у 2-4 класах,затвердженими Колегією Міністерства освіти і науки України 4 серпня 2016 року, та Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Шияна Р. Б. для учнів 1 класу НУШ.

         Оцінювання учнів відбувалось відповідно до наказу МОН України «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів      1 класу НУШ» від 20.08.2018 року № 924, наказу МОН України від   21.09.2013 року         № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти» (зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН №1009 від 19 серпня 2016 року). 

          Методична робота у 2018-2019 навчальному році була організована відповідно до структури, представленої у річному плані школи.

          Згідно з річним планом роботи школи в грудні  2018 року  дирекцією  перевірявся стан виконання заходів із курсової підготовки педагогічних кадрів, результати перевірки було узагальнено в наказі по школі від 05.12.2019 року №   355 «Про  підсумки   курсового   підвищення кваліфікації   педагогічних    працівників  школи у 2018 році».

            На виконання Закону України «Про освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 року № 930, зі змінами, затвердженими  наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20 грудня 2011 року № 1473 та наказом Міністерства освіти і науки України від  8 серпня 2013 року № 1135, наказу   Департаменту   освіти  і науки облдержадміністрації  від 12.12.2017 року  № 375/к  «Про затвердження плану-графіка підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів  закладів освіти області  у  КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти на 2018 рік», листа КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» № 01/19-874 від 14.12.2017 року, наказу відділу    освіти  Тиврівської   райдержадміністрації від 2 січня  2018 року № 1/к «Про організацію курсового   підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів у 2018 році», наказу по школі від 02.01.2018 року №3к/тр «Про організацію курсового підвищення кваліфікації педагогічних працівників школи у 2018 році»  курсову підготовку до початку               2018- 2019 н.р пройшли  3  працівники: учитель історії та правознавства  Рога О.Д., учителі початкових класів Мельничук А.А. та  Лавренчук А.О.

         На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 року № 17-р «Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у          2018 році», наказів Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 року № 34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи», від 15.01.2018 року № 36 «Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти», наказів Департаменту   освіти   і науки   облдержадміністрації  від 23.01.2018 року №13/к та від 16.08.2018 року    № 145/к, наказів  КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»  від 22.01.2018 року №15 та від 17.08.2018 року   № 01/19-587,  наказів відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації від     24.01.2018 року №3/к та від 31.08.2018 року № 76/к «Про організацію і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» та з метою підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів перших класів щодо реалізації завдань нового Державного стандарту початкової освіти відповідно до основних напрямків державної політики в галузі освіти позачергово пройшли підвищення кваліфікації четверо педагогічних працівників, які працюють в умовах Нової української школи в    2018-2019 н.р. та будуть працювати в 2019-2020 н.р.: учителі початкових класів Коломієць Л.М. та Лавренчук А.О., учитель англійської мови у 1 класі Олімова М.О. та Мельник М.О. як заступник директора школи з навчально-виховної роботи, який відповідає за початкову ланку освіти в школі. Також навчання за програмою підвищення кваліфікації освітян з упровадження концепції «Нова українська школа» «Компенсаційну спеціалізовану  школу освітян» для директорів закладів загальної середньої освіти пройшла у грудні 2018 року в.о. директора школи   Корчак Н.І.

         У вересні 2018 н.р. заступник директора школи з навчально-виховної роботи      Мельник М.О. пройшла навчання для освітян області за програмою» Компенсаційна спеціалізована школа освітян» з проблеми «Системний підхід до педагогічного аналізу уроку».

         Відповідно до  наказу   Департаменту   освіти  і науки облдержадміністрації  від 10.12.2018 року  № 199-к  «Про затвердження плану-графіка підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів  закладів освіти області  у  КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти на 2019 рік», наказу відділу освіти Гніванської міської ради від    27.12.2018 року № 19-к «Про організацію курсового  підвищення  кваліфікації керівних та педагогічних кадрів у 2019 році», наказу по школі від 02.01.2019 року №1к/тр «Про  організацію   курсового     підвищення  кваліфікації   педагогічних    працівників   школи   у  2019  році» на даний момент курси підвищення кваліфікації пройшли такі вчителі:     Корчевська М.В. (курси вчителів образотворчого мистецтва та мистецтва і курси вчителів трудового навчання (технологій) і креслення); Олімова  М.О.  (курси вчителів англійської мови);  Поступайло В.П. (курси вчителів основ здоров’я та факультативного курсу «Захисти себе від ВІЛ») і Салямон Г.М. (курси вчителів математики закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів).

      Педагогічні працівники, які направлялись на курси підвищення кваліфікації у 2019-2020 н.р.,  пройшли докурсове  та післякурсове тестування, у  якому визначились із питаннями, що потребують вирішення шляхом курсової підготовки. Під час перебування на курсах учителі написали та захистили творчі роботи відповідно до методичної теми, над якою вони працюють.

            Після  проходження курсової підготовки педагогами було надано копію свідоцтва про проходження курсів адміністрації  школи.

           До кінця І семестру 2019-2020 н.р. на курси підвищення кваліфікації плануються такі педагогічні працівники: учитель трудового навчання Поступайло В.П., учитель географії, економіки та природознавства Кудирко І.В. та Олімова М.О. як заступник директора школи з виховної роботи.

          По завершенню курсової підготовки слухачі курсів зазначили, що  вони отримали нові корисні знання про методику проведення уроків та виховних заходів,  які надалі планують використати у своїй роботі.  Також учителі вказали на недоцільність лекцій нефахового спрямування та зазначили на необхідності збільшення кількості практичних, психологічних, методичних занять  і кількості  занять на базі ЗЗСО м.Вінниці.

             Дирекцією школи проводилось вивчення результативності курсової підготовки вчителів (відвідування уроків, співбесіди, анкетування, звіти про курсову підготовку на засіданнях МО), у результаті чого зроблені висновки про   задовільний рівень проходження курсів підвищення кваліфікації.

            Уроки вчителів, які пройшли курси підвищення кваліфікації, вирізняються своєю насиченістю різноманітними інноваційними методами навчання, інтерактивними технологіями.

            З метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників школи, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу та  відповідно до перспективного плану фахової атестації  вчителів у школі проходить атестація педагогічних працівників.

            У 2018-2019 н.р. атестація проходила згідно  із Законом України «Про освіту», з Типовим положенням  про атестацію педагогічних працівників  України, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від  06.10.2010 року № 930 і зареєстрованим     у   Міністерстві   юстиції    України  14.12.2010     року за № 1255/18550, відповідно до заяв про позачергову атестацію педагогічних працівників  та  на підставі   рішення атестаційної комісії (протокол  № 2  від  16.10.2018 року).

           Своєчасно адміністрацією школи та атестаційною комісією у вересні 2018 року було створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, складено  план роботи  атестаційної  комісії на  2018-2019 н.р.; видано відповідні накази, ознайомлено педагогічний колектив зі списком педагогічних працівників, що атестуються, (у тому числі й тими, хто виявив бажання пройти атестацію позачергово); перевірено терміни проходження курсів підвищення кваліфікації педпрацівників; у жовтні 2018 року з метою вивчення системи роботи та узагальнення досвіду роботи вчителів, які атестуються, було закріплено за ними кураторів; визначено умови атестації вчителів; надано допомогу для складання особистих планів учителів на період атестації та в міжатестаційний період; складено графік проведення відкритих уроків, а також позакласних заходів. Протягом року практикувалися виступи педагогів,  що атестуються на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних рад, нарадах при директорові; вивчався рівень кваліфікації педагогічних працівників, що атестуються, їх професійної діяльності та загальної культури. Учителі, які атестувалися у 2018-2019 н.р., активно брали участь у педагогічних заходах, що організовувалися та проводились у школі та поза її межами.

           У   березні   2019  року  відбулися    творчі   звіти з використанням мультимедійних засобів учителів  Лавренчук А.О, Мельничук А.А.,   Коломієць Л.М.,  Салямон Г.М., Поступайло В.П., Кудирко І.В., Тітової І.Ю. План     проведення      атестації   педагогічних   працівників у 2018-2019 н.р. було  виконано.

            Учителі закладу мають значний резерв для подальшого росту і підвищення своїх кваліфікаційних категорій.

          Протягом  року педагоги школи проводили відкриті уроки, відкриті виховні заходи, ділилися досвідом роботи.

          Основною формою методичної роботи в нашій школі є робота методичної ради та  методичних об’єднань, об’єднаних загальношкільною методичною темою «Упровадження елементів сучасних педагогічних технологій у навчально-виховний процес як засіб розвитку творчої всебічно розвиненої особистості». Так,  у школі  працює   п’ять    методоб’єднань: учителів суспільно-гуманітарного профілю (керівник Вдовиченко О.С.), учителів природничо-математичного профілю (керівник   Мартинюк  В.В.), учителів  початкових класів (керівник Лавренчук А.О.), класних   керівників   та   вихователів ГПД  «Наставник» (керівник Олімова М.О.) та вчителів  предметів художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого профілю (керівник Поступайло В.П.).  Протягом навчального року відбулися всі заплановані  та декілька  позапланових  засідань МО.

              У 2018-2019н. р. методоб’єднання вчителів початкових класів працювало над темою «Використання сучасних педагогічних технологій як умова підвищення ефективності навчально-виховного  процесу в початковій ланці освіти».

            Було проведено п’ять засідань методоб’єднань, з них 4 тематичних.

На розгляд виносились такі теми: «Розвиток соціальної компетентності молодших школярів» (Лавренчук А.О.),  «Нетрадиційні форми роботи на уроках «Я у світі» у початковій школі» (Мельничук А.А.), «Формування математичної компетентності на уроках в початковій школі» (Крепостняк Н.П.), «Тематичне навчання як форма інтеграції»    (Коломієць Л.М.), «Формування культури поведінки молодшого школяра в умовах ГПД» (Кудирко І.В.), «Напрямки роботи вихователя ГПД в НУШ» (Корчевська М.В.).

            На засіданнях МО розглядались також  і такі питання:  «Про вивчення стану математики в початкових класах», « Про вивчення стану викладання предмета «Я у світі» у початкових класах», «Комфортна адаптація першокласників», «Про підсумки державної підсумкової атестації в 4 класі», «Написання есе в початковій  школі» та інші.

            Крім того, на засіданнях методоб΄єднань вивчались інструктивно-методичні листи МОН: Лист   МОН     України  від  03. 07. 2018 р. № 1/9-415 «Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018-2019 навчальному році», Лист МОН України від10.08.2018 року «Про безоплатне здобуття повної загальної середньої освіти», Лист МОН України від19.04.2018 року «Про забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти»; вивчались і обговорювались  професійний стандарт учителя початкових класів (наказ МОН України від 10.08.2018 року «Про затвердження професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»), оцінювання учнів 1 класу (наказ МОН України «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1 класу НУШ» від 20.08.2018 року № 924).

            Учителі початкових класів активно виступали на педрадах, педчитаннях. Протягом навчального року педагоги поповнювали свої методичні куточки роздатковим та демонстраційним матеріалом, працювали над підвищенням фахового рівня, відвідували районні та міські семінари, уроки в колег, навчались он-лайн, постійно обмінювалися досвідом, новинками методичної літератури.

            У 2019—2020 н.р. методоб’єднання вчителів початкових класів буде працювати над проблемою: «Використання сучасних педагогічних технологій як умова підвищення  ефективності навчально-виховного процесу в початковій ланці освіти». Учителі початкових класів будуть продовжувати працювати над вивченням і впровадженням   інноваційних технологій , формування пізнавальних здібностей та інтересів молодших школярів, а також загальнонавчальних  умінь і навичок  молодших школярів на міжпредметній основі. Потрібно приділяти більше уваги розвиткові самостійності учнів, оптимальної швидкості читання,вдосконаленню навичок роботи з підручниками і додатковою літературою.

         Протягом навчального року члени МО  долучалися до проведення предметних тижнів, обов’язково проводили заходи з позакласної діяльності.

        Члени МО учителів початкових класів активно організовують роботу з  обдарованими учнями і мають значні результати.

        До складу методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного профілю у 2018-2019 навчальному році входило 8 вчителів. Із   них 3 вчителів вищої категорії (Корчак Н.І., Вдовиченко О.С., Лавренчук А.О.),  3 вчителів І категорії (Мельник М.О., Олімова М.О., Рога О.Д.), 2 вчителів ІІ категорії (Шутак Т.С., Тітова І.Ю.).

        Одним із стратегічних завдань освіти, згідно з Національною доктриною  розвитку освіти України в ХХІ столітті, є формування творчої особистості, здатної на свідомий та відповідальний вибір за різних життєвих обставин. Така особистість зуміє правильно обрати свій шлях у житті, зважаючи на власні можливості, буде ставити перед собою завдання самовдосконалення й саморозвитку, що стане запорукою успіху в різних сферах діяльності. Тому весь навчальний рік МО працювало над реалізацією науково-методичної теми «Інноваційні технології як стимул ініціативності, креативності, комунікативних компетенцій та розвитку пізнавальних інтересів на уроках суспільно-гуманітарного профілю».

        Протягом навчального року було проведено 5 засідань МО, теми яких були спрямовані на вивчення нормативних документів, підвищення педагогічної майстерності вчителів та ефективності уроку, вивчення та застосування елементів інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання як засобу формування та розвитку професійної компетентності, створення оптимальних умов для творчого розвитку особистості кожного учня, формування  предметних знань і вмінь як основи в засвоєнні предметних і ключових компетентностей, формування вмінь використовувати набуті для розв’язання практичних завдань, роботу з обдарованими дітьми, роботу з учнями випускних класів з підготовки для ДПА й ЗНО. Детально розглядалися питання: «Шляхи подолання причин невисокої якості знань учнів із предметів суспільно-гуманітарного профілю як основа формування освітньої компетенції та якісний результат участі випускників школи в ЗНО», «Інноваційна діяльність учителів предметів суспільно-гуманітарного профілю в системі формування компетентнісної особистості», «Системи роботи вчителів з обдарованими учнями на уроках предметів суспільно-гуманітарного профілю та в позаурочній діяльності», «Проблеми формування читацької компетентності учнів у контексті сучасного змісту шкільної літературної  освіти», а також обговорювалися підсумки вивчення стану викладання української мови та літератури в 5-11 класах, аналізувалися результати участі учнів у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських предметних олімпіад, члени методичного об’єднання ознайомлювалися з основними нормативними документами щодо викладання предметів суспільно-гуманітарного профілю тощо.

      Традиційним в практиці роботи методичного об’єднання є проведення відкритих уроків, предметних тижнів, під час яких можна спостерігати різні форми і методи навчальної та позакласної роботи, що ведуть до підвищення активності, прагнення до творчості як учителя, так і учня. Під час предметних тижнів було проведено різні заходи, зокрема, заочні подорожі, інтелектуальні ігри, конкурси, виставки, інсценізації, перегляд художніх та документальних фільмів, екскурсії тощо.

        Члени методичного об’єднання брали активну участь у засіданнях педагогічної ради школи, педагогічних читаннях.

        Кінцевою метою будь-якого виду діяльності є результативність. У школі вона виявляється в роботі з обдарованими дітьми, якісному показнику знань учнів, у самоосвіті, у створенні методичних розробок. Одним з пріоритетних напрямків роботи з обдарованими дітьми є їх підготовка та участь у різних етапах предметних олімпіад та конкурсів. Учні вчителів суспільно-гуманітарного профілю продемонстрували гарні результати.

        Високою продуктивністю характеризується робота методичного об’єднання  учителів  природничо-математичного циклу (керівник    Мартинюк В.В.). У 2018-2019 н.р. було проведено 6 засідань та розглянуто основні теми актуальних питань освіти:

1. Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів природничо-математичного профілю за 2018-2019 н.р.

2. Круглий стіл «Створення умов для формування компетенцій та компетентностей  учнів на уроках предметів  природничо-математичного профілю»

3. «Методи і прийоми створення ситуацій успіху як напрямок соціалізації особистості»

4. «Шляхи подолання причин невисокої якості учнів з предметів природничо-математичного профілю»

5. «Робоча нарада членів МО з підготовки та проведення ДПА, моніторингу стану викладання біології»

            Членами МО (Матвієнко Т.В. – учитель математики, Салямон Г.М. – учитель математики, Ліщишин В.В. – учитель фізики та інформатики) проведено Тиждень точних наук (21.01.2019 року-25.01.2019 року) та Тиждень екології (15.04.-19.04.2019 року) – учитель біології         Мартинюк В.В., учитель географії Кудирко І.В. У рамках предметних тижнів проведено акції «Чисте подвір’я», «Годівничка», «Зелена красуня», організовано перегляд науково-популярних фільмів, проведено конкурси  («Новорічна композиція»), фестивалі, змагання, вікторини, ігри з математики, хімії, географії, біології, фізики між учнями 5-6, 7-8, 9-10 класів. 

          Учитель географії Кудирко І.В. взяла участь у конкурсі «Учитель року». У  номінації «Географія»  Ірина Віталіївна зайняла ІІ місце. Учитель математики Салямон Г.М. та вчитель географії Кудирко І.В. пройшли атестацію педагогічних працівників. Учителі, члени МО, згідно з графіком проводили відкриті уроки та виходові  заходи з предметів.

Учителями-предметниками було проведено І етап шкільних предметних олімпіад.      

            Переможці І етапу взяли участь у проведенні ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад і вибороли 5 призових місць.

            У ІІ семестрі 2018-2019 н.р. відділом освіти Гніванської міської ради було проведено моніторинг стану викладання математики та біології

            Протягом 2018-2019 н.р. членами методичного обєднання  вчителів художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого профілю було проведено п’ять  засідань за такими темами:

1. Аналіз роботи МО вчителів художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого профілю 2017-2018 н.р. Завдання МО на 2018-2019 н.р.

2. Особливості та методи (ігри, моделювання) розвитку творчих здібностей на уроках образотворчого мистецтва.

3. Використання інноваційних технологій на уроках художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого профілю.

4. Творчо-пошукова діяльність учителя –  як   важлива складова роботи.

5. Підсумки роботи МО за 2018-2019 н.р.

          Протягом 2018-2019 н.р.  Поступайло  В.П. було  проведено Тиждень дорожнього руху. Учителі Корчевська   М.В.  і  Поступайло  В.П. підготували та провели  Тиждень художньо-естетичного профілю. Учитель фізичної культури Кліщ О.А. провів Олімпійський тиждень.

           Члени МО брали активну участь у різноманітних конкурсах та акціях. 

На засіданні МО були обговорені та затвердженні завдання І етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання.  Переможці І етапу взяли участь у проведенні ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад (ІІІ призове місце зайняла учениця 8 класу Частоколяна Софія).

          Учитель основ здоров’я та трудового навчання Поступайло В.П. пройшла позачергову  атестацію педагогічних працівників їй було присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст першої категорії».

           Учителі художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого профілю проводили відкриті уроки, позакласні виховні заходи, тематичні лінійки.

            Вчителями МО проводяться заняття гуртківців, які беруть активну участь у різноманітних конкурсах.

            Члени МО є активними учасниками педагогічних читань та педрад. Учитель фізкультури Кліщ О.А. бере активну участь у спортивних змаганнях та заходах району, області  та Гніванської ОТГ.

            Плідною була робота методичного об’єднання класних керівників та   вихователів ГПД  «Наставник» (керівник  Олімова М.О.).  Протягом навчального року МО класних керівників працювало над темою «Розвиток національної компетенції учнів в умовах упровадження Концепції національно-патріотичного виховання». Було проведено п’ять засідань, на яких розглянуто наступні питання:

 Аналіз виховної роботи за 2017-2018 навчальній рік: здобутки та недоліки;

 Визначення  основних  напрямків  МР  на 2018-2019 н.р;

 Обговорення та реалізація методичної роботи Мо класних керівників;

  Затвердження плану роботи МО та планів виховної роботи класних керівників на 2018-2019 н.р.;

 Планування роботи у напрямку національно-патріотичного виховання;

 Організація роботи з дітьми пільгових категорій;

 Організація роботи медико-педагогічного контролю уроків фізичної культури класними керівниками;

 Організація роботи та проведення інструктажів з БЖД учнів;

 Стан  організації роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я дітей;

 Організація роботи з батьками протягом навчального року;

 Рекомендації щодо проведення першого уроку;

 Стан відвідування учнями школи;

 Особистісно-діяльнісний підхід як умова розвитку та саморозвитку  учнів у процесі навчання та виховання;

 Стан роботи із запобігання торгівлі людьми, профілактики та протидії поширенню наркоманії, злочинності, тютюнопаління;

 Реалізація особистісно-орієнтованого підходу у  виховній діяльності класного керівника;

 Розв’язування проблем адаптації учнів у 5-му класі до навчання в середній школі;

 Забезпечення ефективності процесу гуманістичного виховання в нинішній соціокультурній ситуації, створення сприятливих педагогічних умов для виховання особистості на базі духовних, гуманістичних цінностей та реалізації її потенціалу;

 Підвищення розвивальної ефективності виховання особистості дитини шляхом відкриття, усвідомлення й привласнення загальнолюдських та національних моральних норм як цінності особистого життя, які утворюють внутрішній стрижень особистості – ціннісну морально-етичну орієнтацію, яка слугує основою розвитку та самореалізації в умовах соціокультурної діяльності;

Формування активної життєвої  позиції в умовах особистісно орієнтованого виховання;  Профілактика травматизму;

Попередження нещасних випадків з учнями в школі та в побуті перед літніми канікулами.

             Відповідно до графіка відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації та відділу освіти Гніванської міської ради вчителі-предметники відвідали усі заплановані семінари.

            У І семестрі 2018-2019 н.р. було проведено педчитання за темою «Сучасні педагоги-новатори». Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Мельник М.О. познайомила вчителів із моделлю вчителя-новатора, провела тестування серед колег для визначення готовності до новаторства. Учителі школи підготували змістовні виступи, презентації та відео про педагогів-новаторів А,Дудич, Захаренка О.,Л.Чулак та ін. і познайомили з їх життєвим шляхом та педагогічними знахідками своїх колег.

         У цікавій формі, змістовно були проведені другі  педагогічні читання. Так у рамках педагогічних читань «Педагогічна майстерність: знання та вміння сучасного педагога» було проведено салон інновацій «У вирі інноваційних технологій». У формі цікавих майстер-класів учителі початкових класів познайомили присутніх із технологією розвитку критичного мислення; із принципами технології кооперативного навчання  вчителів познайомили члени методичного обєднання природничо-математичного профілю); технологію  «перевернутого навчання» продемонструвало МО вчителів суспільно-гуманітарного профілю); а технології формування творчої особистості навчали колег учителі художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого   профілю. На завершення методичного заходу було запрошено практикуючого психолога Ольгу Басісту, яка провела з учителями тренінг на тему «Синдром професійного вигорання: як зберегти психоемоційне  здоров’я вчителя».

            Протягом року було проведено  усі заплановані та позапланові засідання  педагогічної ради школи, під час яких заслуховувались такі актуальні тематичні питання: «Сприяння творчому розвитку особистості. Педагогіка співробітництва. Учнівське самоврядування», «Використання ІКТ в процесі самоосвіти вчителів як засіб підвищення професійної компетентності», «Вплив оцінювання на психічний стан учнів початкової школи», «Формування здорового способу життя дітей – одне з головних завдань школи».

            Під час засідання педагогічної ради та інших форм методичної роботи використовувались прийоми арт-терапії, психологічні тести, різноманітні інноваційні елементи, інтерактивні вправи. Робота проводилась у групах, у парах.  Широко використовувалась наочність: картки-поради, презентації, відеофільми, музичний супровід тощо.

             Протягом року згідно з річним планом роботи  в школі було проведено предметні  тижні: олімпійський тиждень, тиждень дитячої книги, тиждень російської мови, зарубіжної літератури та англійської мови; тиждень сприяння здоровому способу життя і безпеки життєдіяльності, тиждень права, тиждень точних наук, тиждень предметів художньо-естетичного профілю, декадник української мови та літератури, тиждень природничих наук, тиждень охорони праці та знань з безпеки життєдіяльності. За підсумками проведення предметних тижнів  видано накази по школі. 

         На базі школи   на високому науково-методичному рівні було проведено  районний семінар бібліотекарів. До проведення семінару були залучені вчителі та учні школи, запрошені гості з відділу освіти Тиврівської районної державної адміністрації та відділу освіти Гніванської міської ради.

         Педагогічні працівники школи – активні учасники професійних конкурсів. Так у 2018-2019навчальному році в ІІ етапі конкурсу «Учитель року – 2018» взяла участь учитель географії Кудирко І.В. та посіла  ІІ місце у відповідній номінації. Журі відзначило  високий рівень професійності нашого педагога.

         У 2018-2019 н.р. велика увага приділялася роботі вчителів із талановитою та обдарованою молоддю. На високому рівні,  злагоджено й організовано в школі проводиться І етап предметних олімпіад. Усі матеріали (завдання, перевірені роботи, протоколи та звіти про проведення) упорядковано та передано для збереження до архіву школи. Переможці шкільного етапу демонструють переважно гарний  результат  участі  учнівської молоді у предметних олімпіадах та конкурсах різних рівнів. Це стало своєрідним дзеркалом, у якому відбилася робота  педагогів у напрямі вирощування, пошуку та розвитку здібностей обдарованих дітей. 

           За підсумками 2018-2019 н.р.  щодо організації роботи з обдарованими учнями та талановитою молоддю вчителі школи, учні яких стали переможцями олімпіад з базових дисциплін, дипломантами різних конкурсів, були відзначені грамотами та подяками відділу освіти Гніванської міської ради.

        Дирекцією школи здійснювався постійний внутрішкільний контроль за освітнім  процесом, організовувалось вивчення й узагальнення досвіду роботи   вчителів, контролювалось проведення уроків.  Протягом 2018-2019 н.р. було вивчено стан викладання та рівень знань учнів з таких навчальних предметів:

            – економіка11 клас;

            – математика 1-4 класи;

            – образотворче мистецтво 5-7 класи;

            – я у світі 3-4 класи;

            – українська мова та література 5-11 класи;

           – біологія 6-11 класи.

        В.о.директора школи Корчак Н.І. та заступником директора з навчально-виховної роботи Мельник М.О. з метою реалізації плану перевірки було проведено співбесіди з учителями, відвідано уроки, вивчено документацію, здійснено огляд роздаткового матеріалу та наочності, здійснено перевірку поурочного  планування, проведено контрольні роботи. Вивчений стан викладання предметів та рівень навчальних досягнень учнів з них було узагальнено в підсумкових наказах по школі та надіслано відповідну інформацію до відділу освіти Тиврівської районної державної адміністрації та відділу освіти Гніванської міської ради.

       Методична робота в школі спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя шко­ли, на збагачення й розвиток творчого потенціа­лу педагогічного колективу в цілому, на досягнен­ня оптимальних результатів навчання, виховання й розвитку конкретних учнів, класів. У школі на належному рівні була організована робота з молодим учителем Олімовою І.І. та класними керівниками 6 класу Поступайло В.П. і 7 класу Кудирко І.В., наставником яких була        Олімова М.О. Згідно з індивідуальним планом роботи з молодими вчителями  їм було надано допомогу в розробці  конспектів уроків,  планів роботи класного керівника; ознайомлено з науково – методичною літературою, надано індивідуальні консультації, відвідано їхні уроки та виховні заходи. 

         Протягом навчального року молодий спеціаліст  Олімова І.І. долучалася до всіх виховних заходів у школі,  готувала дітей до участі в конкурсах: «Проліски надії» (отримала грамоти за підготовку 6 колективів переможців),  «Зіркова мрія» (було вручено грамоти за підготовку 3 переможців міського етапу і 2 обласного). Учні Олімової І.І. – активні учасники міських концертів, свята обдарованої молоді тощо.

         Малодосвідчені класні керівники Кудирко І.В. та Поступайло В.П. провели усі заплановані виховні заходи та години.

                     

                   ІV. Забезпечення обов’язкової освіти. Навчальний процес

         Відповідно    до  плану роботи школи  на 2018-2019 н.р. наприкінці навчального року  було  підведено  підсумки  навчальної  діяльності учнів за  2018-2019  н. рік.

       У школі запроваджено рейтингову систему оцінювання підсумків навчальної діяльності учнів (оновлено стенд «Рейтинг успішності»). На початку навчального року стартувала акція «Шкільний Олімп». За результатами олімпіад, очних та заочних конкурсів підведено підсумки  та визначено лідерів у навчанні, яких було нагороджено на святі Останнього дзвоника. Переможцями стали Никитюк Тетяна, учениця 6 класу, відмінниця навчання, шестиразовий призер предметних та творчих конкурсів,  активна учасниця громадського життя школи та Губиліт Анастасія, учениця 4 класу, переможець ІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика та олімпіади з математики (номінація «Школярик року»).

        Рейтингова система оцінювання є систематичним, послідовним процесом і здійснюється за участю педагогів за результатами семестрового та річного оцінювання.             

         Результатом рейтингового оцінювання визначається рейтинг (місце) класу по школі в цілому.

        На початок  2018-2019 н.р.  у школі було 178 учнів,  на кінець  –177 учнів, атестовано – 143 учні. Вербально оцінюються учні 1 та 2  класів.

       На основі  звітів класних керівників про результати навчальних досягнень учнів проведено моніторинг успішності учнів за  2018-2019 н.р.  навчальний рік.

       Якість знань за 2018-2019 н.р. становить 57 %.   Високий рівень навчальних досягнень мають 15 учнів, що становить 10 %  учнів, які оцінюються, достатній – 67 учнів – це  47 %, середній рівень 59 учнів – 41 %;  учнів, що мають початковий рівень знань 2 – це 1 %. 

       Рейтинг успішності класів  за підсумками 2018-2019 н.р.  виглядає таким чином:

 

Місце

 

Клас

 

Якісний показник знань

І

11

88

ІІ

4

76

ІІ

3

73

ІІІ

6

53

ІІІ

5

50

ІV

7

47

V

8

40

VІ

9,10

38

VІІ

11

88

          Лідерами в навчанні серед учнів 3-4 класів стали: І місце –Губиліт А. (4 клас), ІІ місце – Сорочинський Д. (3 клас), ІІІ місце розділили між собою Корінна С. ( 4 клас) та Глущенко І.  (3 клас); 5-9 класів – І місце –  Никитюк Т. (6 клас), ІІ місце – Барбелко В.      (8 клас)  та ІІІ місце – Мельник О.(5 клас). Найуспішніші учні 10-11класів–це Ровінська М. – І місце; Тимофієва М. – ІІ місце, а ІІІ місце в Каспрук А.

           Дирекція школи, проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, дійшла висновку, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня. У 3 класі це Прокопчук П. (9 з математики), Івасик Ю. (8 з англійської мови), Васильченко А. (9 з природознавства) та Гусак О. (6 з англійської мови).  У 4 класі це Добролюбов Б.        (5 з англійської мови) та Снігур М. (9 з української мови). У 5 класі в Мельника О. 9 з української мови, у 6 класі в Побережної Д.  9 з української мови та в Дулі О. 8 з математики, а в 10 класі в      Бабія І. 10 з української мови.

          У 2018-2019 н.р.   школярі брали активну участь у І та ІІ етапах Всеукраїнських олімпіад   з   базових   дисциплін, у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді     імені   Тараса    Шевченка.

Переможцями ІІ етапу  Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін та конкурсів  стали:

з/п

Прізвище, ім’я учня

 

 

Навчальний

предмет

Клас

Місце, зайняте в

ІІ етапі

Прізвище, ім’я, по

батькові учителя,

який підготував учня

1

Каспрук Анна

російська мова

та література

10

І

Корчак Н.І.

2

БарбелкоВалерія

біологія

8

ІІ

Мартинюк В.В.

3

Гаврова Марія

хімія

7

ІІ

Мартинюк В.В.

4

Марущак Софія

конкурс імені

Т.Шевченка 

8

ІІ

Шутак Т.С.

5

Корінна Софія

математика

4

ІІ

Лавренчук А.О.

6

Губиліт  Анастасія

математика

4

ІІ

Лавренчук А.О.

7

Губиліт Анастасія

конкурс

імені П.Яцика

4

ІІІ

Лавренчук А.О.

8

Никитюк Тетяна

конкурс імені

Т.Шевченка 

6

ІІІ

Мельник М.О.

9

Марущак Софія

хімія

8

ІІІ

Мартинюк В.В.

10

Никитюк Тетяна

математика

6

ІІІ

Матвієнко Т.В.

11

Ровінська Мирослава

конкурс імені

Т.Шевченка 

11

ІІІ

Тітова І.Ю.

12

ЧастоколянаСофія

трудове 

навчання

8

ІІІ

Поступайло В.П.

13

ЗнаміровськийАртем

англійська

мова

9

ІІІ

Лавренчук   Ю.М.

14

Тимофієва Марія

російська мова

та література

11

ІІІ

Корчак Н.І.

                   Усього 14 призових місць  (для порівняння – в минулому навчальному році було   23 призових місця). У рейтингу шкіл Гніванської ОТГ за кількістю перемог наша школа на третій позиції.

           Аналіз результативності виступу учнівської команди школи у ІІ етапі  Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін у 2018-2019 н.р.  та порівняльні результати виступу команди за минулий рік свідчать про те, що існують причини, які впливають на зниження рівня результативності учнів.  Педколективом проводиться достатня робота щодо розвитку інтересів учнів до поглиблення знань з базових дисциплін:  досконалішому вивченню навчальних предметів сприяють різноманітні заходи, проведені вчителями школи в рамках предметних тижнів, відповідно до всіх вимог проведено І етап Всеукраїнських учнівських  предметних олімпіад, учителями на високому рівні  організовано  підготовку учнів до участі в ІІ етапі тощо.

            Школярі брали активну участь у предметних конкурсах в районі та ОТГ, заочних конкурсах, конференціях тощо. Результати  узагальнено  у зведеній таблиці.

Назва     конкурсу

Прізвище учня, гурток

Клас

Місце

Учитель

«Моя батьківщина – Україна»

Кудирко А.

7

І

Кудирко І.В.

«В об’єктиві натураліста»

Штоколова Д.

9

дипломант

Мартинюк В.В.

Добролюбова Ю.

9

І (ОТГ) та

ІІ (обл.)

Мартинюк В.В.

«Знай і люби свій край»

 

Кудирко А.

7

ІІ, ІІІ

Поступайло В.П.

Ружицький Я.

7

ІІ

Поступайло В.П.

Мельник Д.

7

ІІІ

Поступайло В.П.

Католік А.

7

ІІІ

Поступайло В.П.

Добролюбов А.

8

ІІІ

Поступайло В.П.

«Наш пошук і творчість –

тобі, Україно!»

Лабановський Д.

7

ІІ

Поступайло В.П.

«Мистецтво оригамі»

Корінна А.-М.

6

ІІ

Поступайло В.П.

Фагун О.

9

ІІІ

Поступайло В.П.

Кудирко А.

7

ІІ

Поступайло В.П.

Початкове технічне моделювання

Губиліт А.

4

ІІІ, ІІІ

Лавренчук А.О.

Гурток «Паперове моделювання»

2

І

Корчевська М.В.

«Spelling bee»           

Никитюк Т.

6

І

Олімова М.О.

Ровінська М.

11

ІІ

Олімова М.О.

«Кенгуру»

13 учнів

3-4

відмінний та добрий результат

Мельничук А.А.

Лавренчук А.О.

Результативність виступу учнівської команди школи в предметних конкурсах у 2018-2019 н.р., свідчить про те, що на високому рівні організована робота з обдарованими дітьми. Цьому, зокрема, сприяє гурткова робота, індивідуальні та групові заняття, інтелектуальні ігри та конкурси в позаурочний час.

V. Виховна робота

          Входження України в європейський освітній простір, розбудова національної системи освіти породжують певні зміни в концептуальних підходах та парадигмі освіти й вихованні учнів на сучасному етапі.

          У зв’язку з політичною та економічною ситуацією в нашій країні, 2018-2019 навчальний рік, як і попередні 4 роки, став не простим для закладу. В сучасних важких і болісних ситуаціях викликів і загроз та, водночас, значних перспектив розвитку, важливих змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням освіти є визначення нової стратегії виховання.

         Сьогодні ми розглядаємо стратегію виховання як багатокомпонентну та багатовекторну систему, яка є основою формування особистості школяра та значною мірою впливає на розвиток України в цілому. Саме країна та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення власної долі, долі своєї держави, подальших глобальних змін на планеті.

        Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:

        – забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та соціальних вимог;

         – підвищення соціального статусу виховання у системі освіти закладу, зміцнення й розвиток виховних функцій закладу;

         – забезпечення взаємодії закладу з усіма соціальними інститутами, дотичними до виховання дітей та учнівської молоді, розширення складу суб’єктів виховання, посилення координації їхніх зусиль;

        – посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії з закладом;

        – розвиток учнівського самоврядування в закладі, використання нових форм реалізації виховного потенціалу дитячого та молодіжного руху;

       – оптимізація змісту і форм виховного процесу;

        –  збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості;

       – попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість;

      – формування досвіду гуманістичних відносин на основі засвоєння та реалізації в повсякденному житті етичних норм і гуманної моралі;

     – психологізація як здатність враховувати в комплексі всі зовнішні й внутрішні впливи на дитину й одночасно творити духовно-творче розвивальне середовище, нейтралізуючи негативні з них та посилюючи позитивні;

    –  залучення дітей до розв’язання суспільно значущих й особистісних життєвих проблем, формування досвіду громадянської поведінки;

      – розвиток творчого потенціалу всіх суб’єктів освітнього процесу;

      – життєтворчість як здатність забезпечити дитині можливість облаштувати власне життя, творити колективні та міжособистісні взаємини;

     – педагогічна культура вчителів і вихователів, невід’ємними особливостями якої є людяність, інтелігентність, толерантність, розуміння, здатність до взаємодії;

     – педагогічний захист й підтримка дітей у розв’язанні їхніх життєвих проблем та в індивідуальному саморозвитку, забезпечення їхньої особистісної недоторканності та безпеки;

     – самореалізація людини в особистісній, професійній та соціальній сферах її життєдіяльності.

        Відповідно до Закону України  «Про освіту»,  Положення про класного керівника, з метою  реалізації державних національних, обласних  програм, Основних орієнтирів виховання для учнів 1-11 класів, Концепції національно-патріотичного виховання та виховної  теми школи  «Розвиток національної компетентності учнів в умовах упровадження «Концепції національно-патріотичного виховання», річного плану роботи школи на 2018-2019 н.р. виховних планів класних керівників у 2018-2019 н.р. виховна діяльність педагогічного колективу була спрямована на формування в учнів засад державності, моральності, духовності, здорового способу життя, відповідальності за природу та довкілля, родину та суспільство, державу та державність.

Аналіз відвіданих виховних заходів свідчить, що виховна робота проводилась на належному рівні, із використанням ефективних новітніх технологій. На високому методичному   рівні проведені виховні заходи класними керівниками  1-11 класів.  Усі вони  практикують різноманітні інноваційні форми роботи  з учнями, обирають цікаві форми  індивідуальної   роботи,    багато уваги приділяють  роботі із збереження життя та здоров’я учнів, тісно співпрацюють з батьками школярів.

        Діяльність класних керівників була спрямована на реалізацію виховної програми  школи «Ми – майбутнє України»,  у рамках якої реалізовуються такі проекти:

«Я – учень школи»;

«Наші таланти тобі, Україно»;

«Родина, родина від батька до сина»;

«Здоров’я і спорт – запорука успіху»;

«Самоврядування – школа життя»;

«Школа милосердя»;

«Виховуємо патріота»;

«Екологічний десант».

Зокрема, класні керівники 1-11 класів провели такі  виховні  години:

Перший урок;Олімпійський урок;«Діти за мир»;Година енергозбереження;Година захисту тварин;«Будь толерантним»;«Три колоски»;«Що ми знаємо про СНІД»;

Бесіда до Міжнародного дня інвалідів;Відверта розмова про права дитини;

Усний журнал  «Сторіччя революції»;Етнографічна хвилинка «Зимові свята та обряди»;

«Україна  Соборна»;«Герої Крут»;«Криваві шляхи Афганістану»;«Плекаймо рідну мову»;«Все на світі від жінки»;«Вінок Кобзареві»;«Космос для людей»;«Дзвони Чорнобиля»;«Ціна Перемоги»;«Сім’я – найважливіше у світі»;«Портрет матері».

          Крім того у кожному класі було проведено низку відкритих виховних заходів:

Прізвище, ім’я,

по батькові учителя

Клас

 

Тема

 

Коломієць Л.М.

1

Новорічне свято, Свято мам

Крепостняк Н.П.

2

Новорічне свято, Свято мам

Мельничук А.А.

3

Новорічне свято,Свято мам

Лавренчук А.А.

4

Новорічне свято,Свято мам

Прощання з початковою школою

Рога О.Д.

5

Тематична лінійка до Дня Соборності

Вдовиченко О.С.

5

Новорічна вистава

Поступайло В.П.

6

Новорічні  пригоди, Свято  зустрічі весни

Тематична лінійка до Дня боротьби зі СНІДом

Кудирко І.В.

7

Новорічні  пригоди, Свято  зустрічі весни

Тематична лінійка до Дня Землі

Шутак Т.С.

8

Посвята в козачата, Новорічні пригоди , Свято для мам

Мартинюк В.В.

9

Новорічна вистава, тематична лінійка до Дня  пам’яті героїв Небесної Сотні

Матвієнко Т.В.

10

Новорічна вистава, тематична лінійка «Пам’ятаймо…»

Тітова І.Ю.

11

Новорічна вистава, тематична лінійка до Дня захисту прав людини

        Класні керівники та учні 1-11  класів активно долучалися до всіх заходів, які проходили у школі. Це і тематичні лінійки, і відкриті виховні години, акції  милосердя, загальношкільні справи, фестивалі та конкурси.

       радиційними для школи стали загальношкільні справи: Свято першого дзвоника, День учителя,  Новорічний марафон, участь у міських мітингах та парадах  до Дня міста, до Дня Перемоги, до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії, участь у фестивалі учнівської та вчительської творчості «Проліски надії», конкурсі «Зіркова мрія»,  Свято Весни та Жінки, День здоров’я, День Землі, День козацтва, Свято останнього дзвоника, Шевченківські читання, міські концерти до Дня матері, свята Перемоги, свята обдарованої молоді, міській ході до Дня вишиванки. 

       У школі  проведено ряд екологічних акцій: «Чисте подвір’я», «Ялинка без ялинки», «Допоможемо зимуючим птахам»,  «Зробимо наше місто чистим». Члени учнівського самоврядування організували та провели акції милосердя: «П’ять картоплин», «Учитель не повинен бути самотнім», «Напиши лист солдату», «Засвіти  свічку», «Пам’ять», «Діти – дітям», «Щаслива родина – обездоленим», «Одинока людина», «Подарунок  для солдата», «Червоний мак».

         Традиційно у вересні місяці  організовано роботу учнівського самоврядування:    обрано  нового президента школи (Каспрук А., 10 клас) та обрано президентську раду, оголошено старт конкурсу «Шкільний Олімп»; щомісячно проводяться  засідання учнівського активу, щопонеділка проходять робочі лінійки.

         Президент школи Каспрук Анна  брала  активну участь у роботі обласної  організації старшокласників «Лідер». Наприкінці навчального року Президентська рада відзначила переможців конкурсу «Учень   року» та «Школярик року».   Ними     стали відповідно учениці 6 та 4 класів Никитюк Тетяна та Губиліт  Анастасія.

          У школі  організовано роботу з батьками, проведено  установчі  та тематичні  батьківські збори по класах (відповідно до плану), обрано батьківське  врядування школи.

         Проведено загальношкільні батьківські збори «Як уникати конфліктів з дітьми» (грудень 2018 р.)

        Проведено низку танцювальних вечорів: до Дня захисника України, до Дня української армії, до Нового року, до Свята Жінки та Весни.

        Організовано співпрацю з представниками громадських та державних установ й  організацій: «Волонтерський тил»,  «Червоний хрест»,  відділ поліції м.Гнівань, соціальний відділ Гніванської міської ради, Гніванська міська лікарня.   Також школу відвідали представники численних навчальних закладів  з метою проведення профорієнтаційної роботи.

        Усі учні, які потребують особливої педагогічної уваги, учні із родин СЖО та малозабезпечених родин, учні, позбавлені батьківського піклування, учні з родин учасників АТО та родин вимушених переселенців  були відвідані вдома класними керівниками, забезпечені гарячим харчуванням, канцелярським приладдям, одягом  (за потребою), безкоштовними путівками у табори.

        1 вересня у 1-11 класах було проведено Перший урок на національно-патріотичну тематику; оновлено нормативно-правову базу національно-патріотичного виховання у школі; продовжено шефство над родинами учасників АТО та вимушеними переселенцями; проводяться національні спортивні ігри та   патріотична гра «Сокіл»(«Джура») (команда школи взяла участь у районному етапі конкурсу пісні та строю  та посіла ІІ місце).

       Систематично  проводилися шкільні мітинги та прибирання біля пам’ятника загиблим витав чанам та могили загиблих льотчиків.  Учні 3-11 класів взяли участь у квесті «Козацькими стежками». У рамках реалізації виховної  програми   класним керівником 8 класу Шутак Т.С. проведено Посвяту в козачата, на якій були присутні  вихованці Школи козацького гарту.

         До дня народження Т.Г.Шевченка організовано конкурс читців патріотичної поезії серед учнів 1-4 класів.

         Дві перемоги здобула школа у конкурсі «Зіркова мрія» на обласному етапі (Никитюк Тетяна, Тимофієва  Марія) та шість – у міському. Команда учнів школи здобула перемогу у міському  фестивалі ДЮП, «Молодь обирає здоров’я». Десять перемог здобули вихованці гуртків декоративно-прикладних мистецтв у конкурсах даного спрямування. Кудирко Аліна нагороджена  дипломом лауреата І ступеню у районному конкурсі «Моя Батьківщина – Україна».   У  міському фестивалі «Проліски надії» наша школа посіла ІІ місце.  І місце у міському та ІІ у обласному турі   посіла Добролюбова Юлія в конкурсі в «Об’єктиві натураліста».

        Отже,  протягом  2018-2019 н.р. виховна робота проводилась планомірно, систематично, згідно з річним планом роботи школи,  планами роботи класних керівників. Педагогічний колектив закладу продовжує роботу з удосконалення системи виховної роботи в учнівських колективах, з учнівською молоддю в цілому. Чітко спланована організація виховної роботи формуватиме в школярів навички поведінки в суспільстві, сприятиме розвитку активної  життєвої позиції вихованців школи.

 

Учнівське врядування

            З метою активізації і підвищення авторитету  шкільного врядування, розвитку ініціативи та відповідальності за доручену справу учнів, формування активу і навчання його самостійності і відповідно до Типового положення про організацію врядування в навчальному закладі, Статуту президентської ради, затвердженого на загальноучнівській конференції    04.09.2009  року,    наказу    по школі  від    03.09.2018 року № 249  «Про організацію учнівського врядування в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 м.Гнівань» у школі було визначено найвищим органом учнівського врядування  загальноучнівську конференцію. У період між конференціями виконання цих функцій було покладено  на президентську раду. Затверджено  структуру президентської ради на основі Статуту учнівського врядування,  прийнятого загальноучнівською    конференцією 4 вересня          2009 року.

       Президентська рада діяла  у відповідності до Статуту учнівського врядування.      Координатором  президентської ради призначено   педагога-організатора  Тітову І.Ю.

       Учнівське самоврядування працювало  за виховною програмою «Ми-майбутнє України», програма включає у себе ряд проектів, у процесі реалізації яких в учнів формуються якості соціально-активного громадянина-патріота.

       Метою проекту  «Я – учень школи» є плекання  творчої  особистості, забезпечення  умов  для  повноцінного  фізичного, психічного, соціального  й  духовного  розвитку  вихованців, формування  людини,  яка  здатна  будувати  демократичну  державу. Громадська  діяльність в органах учнівського самоврядування  дає  необмежені  можливості  для набуття досвіду в управлінській  роботі, пропонує  учням  ту чи іншу  роль: виконавця, організатора,  керівника.

        У рамках цього проекту реалізовувались різні загальношкільні акції:

«Я – господар школи»; «Створи собі затишок і красу»; «Подаруй бібліотеці книгу».

Загальношкільні  масові заходи:   Перший дзвоник; День працівників освіти; заходи до Дня Валентина; свято  8 Березня; свято Останнього дзвоника.

         Проводились різні рейди-перевірки: стану підручників; «Чистий клас».

         Одним із заходів проекту є вибори Президента школи, що має велике значення, позаяк змушує учнів до рішучих дій, навчає бути лідером та відповідати за власні дії та слова.   Адже, президентським виборам передує підготовка агітаційних плакатів кандидатів,  складання передвиборчої програми, прес-конференція  з виборцями. Діти вчаться робити свідомий вибір, проходять всі етапи виборчого процесу: агітацію, збір підписів, заповнення бюлетеня, підрахунок голосів,оголошення рішення виборчої комісії.   Цьогоріч президентом школи вибрано Каспрук Анну, ученицю 10 класу.

            Важливим заходом для соціалізації старшокласників є День самоврядування. Саме на них покладається вся відповідальність за організацію освітнього процесу, а педагоги є лише кураторами та помічниками у цей день.  У 2018-2019 н.р. День самоврядування було приурочено Дню учителя.

            Окремою   ланкою   проекту   є робота  загонів за інтересами. Так, у квітні  команда загону ДЮП презентувала свою роботу на міському етапі фестивалю дружин юних пожежних  та заслужено виборола друге місце.

            Також у квітні  члени загону за інтересами «Котигорошко» захищали честь школи на фестивалі «Молодь обирає здоров’я» і посіли два других місця,  а в жовтні минулого року члени рою «Витавські козаки» взяли участь у районному конкурсі пісні і строю гри «Сокіл»(Джура), виборовши ІІІ загальнокомандне місце.

            У рамках проекту вдосконалюються форми та методи громадянського виховання,  надається   перевага активним формам роботи, що передбачають самостійну або спільну роботу, набуття соціального досвіду; сприяють формуванню національної свідомості, критичного мислення, ініціативності, творчого підходу до справи, відповідальності за свої дії та вчинки.

          Вихованню людяності, почуття патріотизму сприяють добрі справи  у рамках проекту «Школа милосердя»,   під девізом «Моє серце відкрите для добра».   У школі діє загін за інтересами «Волонтери», діяльність якого здійснюється в інформаційно-просвітницькому, профілактичному, соціальному, охоронно-захисному напрямах. Робота волонтерів через конкретну, практичну діяльність сприяє встановленню соціальних зв’язків, формуванню у дітей світогляду громадянина України. Заслуговують на увагу такі форми роботи: уроки мужності, круглі столи, акції милосердя, мітинги слави, естафети пам’яті. Стали традиційними виступи волонтерської групи у реабілітаційному центрі «Джерело».  Протягом року були організовані  волонтерами акції: «Допоможи солдату»;«П’ять картоплин»;«Одинока людина»;«Учитель не повинен бути самотнім»; «Діти-дітям».

            Реалії сьогодення визначили новий напрям волонтерської роботи – психологічну та моральну підтримку воїнів Збройних Сил України, Національної гвардії, інших військових формувань; допомога родинам, що були вимушені покинути свої домівки. З 2014 року учні школи,вчителі та батьки  активно беруть участь  у всеукраїнських акціях:

«Лист пораненому»;«Хвиля доброти»;«Допоможи солдату».

             У рамках проекту «Виховуємо патріота»,  головною траєкторією якого єформування вільного громадянина, інноваційної особистості, активної життєвої позиції учня  було проведено такі традиційні заходи до Дня українського козацтва та Дня Захисника України Дня Збройних Сил, Дня Революції гідності та Дня Соборності, Дня Європи та Дня вишиванки.

             Члени   самоврядування  є постійними учасниками міських мітингів до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, Дня Перемоги.

            Проект «Екологічний десант»має на меті виховання дбайливого ціннісного ставлення  до природи, почуття відповідальності за довкілля.  У школі діє гурток "Юний еколог ", гуртківці якого пропагують бережливе   ставлення до навколишнього середовища і проводять природоохоронну роботу. У ході реалізації проекту було проведено такі традиційні заходи:тематичні лінійки та виховні години до Всесвітнього дня тварин та Дня Землі;екологічні акції «Ялинка без ялинки» та «Чисте місто».

            Сім'я є природним середовищем первинної соціалі­зації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної під­тримки, засобом збереження і передання культурних цінностей від покоління до покоління. Тому у нашій школі роботі з батьками приділяється максимальна увага, дирекція школи спільно з учнівським самоврядуванням працює над реалізацією проекту «Родина, родина від батька до сина». У становленні громадянина-патріота значне місце відводиться  сімейному вихованню. Традиційно кожного року за  участі дітей школи  проводиться  до 8 Березня «Родинний міст»  –  святкові батьківські збори.

            Президент школи Каспрук Анна   брала  активну участь у роботі обласної  організації старшокласників «Лідер».

 

Спортивно-масова робота

           На  виконання Законів України «Про освіту», «Про фізичну культуру і спорт», наказу Вінницького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України від 11.09.2018 року № 06–С «Про  проведення Спартакіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Вінницької області у 2018-2019 навчальному році» та  з метою  підвищення рівня організації спортивно-масової,   фізкультурно-оздоровчої роботи в навчальних закладах району, № 253  від 03.09.2018  року   «Про організацію фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в школі», з метою популяризації здорового способу життя у школі протягом 2018-2019 навчального року був складений та затверджений план заходів щодо організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в школі, прописаний регламент проведення таких заходів, затверджений склад координаційної ради з даного питання.

         Протягом навчального року  робота з  виявлення та розвитку спортивних нахилів та здібностей учнів проводилась під час уроків фізкультури, позакласних спортивно-масових заходів, під час щоденної ранкової зарядки та фізкультхвилинок, на заняттях секцій легкої атлетики та баскетболу.

         Заступником директора школи з виховної  роботи Олімовою М.О. розроблено  методичні рекомендації щодо проведення фізкультурно-оздоровчої роботи в режимі навчального дня, забезпечено контроль за проведенням фізкультурно-оздоровчих заходів.       Учителями-предметниками, вчителями  початкових класів  під час уроків проводились  фізкультхвилинки,  гімнастика для очей, пальчикова гімнастика. Вихователями ГПД  проводились  години здоров’я, рухливі ігри, фізкультурні паузи, фізкультхвилинки в режимі роботи ГПД.

             Директором школи, заступником директора школи з виховної роботи         Олімовою М.О.,  медичним   працівником  Мельник А.Ю.,  учителем фізичної культури Кліщем О.А., класними керівниками 1-11 класів  проводився   регулярний  медико-педагогічний контроль за організацією фізичного виховання в школі. Підсумки фізкультурно-оздоровчої  та спортивно-масової роботи висвітлено перед батьками та громадськістю і на сайті школи. Протягом навчального року у школі проведено наступні заходи: Тиждень фізичної культури  «Козацькі забави» між учнями 5-6 класів (6 кл. –          І місце, 5 – ІІ).

            Школярі  брали участь у численних спортивних змаганнях та здобули  такі перемоги:

у змаганні з кросу серед ЗОШ (Смакогуз Андрій, 9 клас –  1000 м –

ІІ місце; Качуринський Денис, 9 клас –  1000 м – ІІ місце);

у змаганні з баскетболу (юнаки) серед ОТГ – ІІІ місце;

у змаганні з баскетболу (дівчата) серед ОТГ – ІV місце;

у змаганні з баскетболу (дівчата старші)  3 х 3 – ІІІ місце;

у змаганні з баскетболу (дівчата молодші)  3 х 3 – ІІ місце;

у змаганні з баскетболу (юнаки старші)  – ІІ місце;

у змаганні з баскетболу (юнаки  молодші)  – ІІ місце;

у змаганнях «Старти надій» серед ОТГ – ІІІ загальнокомандне  місце.

Особисті  місця:

у змаганні з легкої атлетики (відкрита першість Вінницької школи Олімпійського резерву з легкої атлетики) – Мельник Денис, 7 клас –

ІІ місце у штовханні ядра;

Лабановський Данило, 7 клас – ІІІ місце (стрибок у довжину);

Католік Артем, 7 клас:

ІІ місце – з метання м’яча;

І місце – з бігу на 60 м;

І місце – стрибок у довжину з розбігу;

естафета дівчат 4 х 50 м – ІІ місце;

естафета юнаки  4 х 50 м – ІІ місце;

Мельник Денис, 7 клас:

ІІ місце – піднімання тулуба;

ІІ місце – стрибок у довжину з розбігу;

Курко Олександр, 8 клас  – ІІІ місце зі штовхання ядра;

Савицька Таїсія, 11 клас  – І місце зі штовхання ядра;

Лисак Катерина, 11 клас  – ІІ місце зі штовхання ядра;

Курко Вероніка, 5 клас – І місце – біг 1500 м, ІІІ місце – стрибки у довжину з розбігу;

Голюк Ілля, 8 клас – ІІІ місце з кульової стрільби;

Курко Олександр – ІІ місце  з метання гранати.

Учні  школи    взяли участь   у    Всеукраїнському  фестивалі ранкової зарядки  «Рух   заради    здоров’я»,  козацько-спортивній грі «Джура» (ІІІ місце у районному етапі конкурсу пісні і строю).

Робота бібліотеки

Протягом навчального року бібліотека працювала згідно плану роботи.  Проводилась робота з боржниками, дрібний ремонт книг, залучались учні-активісти для допомоги роботи шкільної бібліотеки. Оновлювалися постійно діючі книжкові  виставки та полички:

•          До природи не неси шкоди

•          Абетка здоров'я

•          Моя Батьківщина – Україна!

•          Безпека життєдіяльності

•          Увага на дорозі!

•          Пожежна безпека

Оформлювалися тематичні книжкові полиці:

•          Знайомтесь, новинки!

•          Українська книга – дітям

•          Правові знання – підліткам

•          Подаруй книгу школі

•          Прочитав сам, зацікав товариша

•          Виставка однієї книги

•          Рідна мова – то доля народу

•       День пам’яті героїв Крут

Проводились бібліотечні уроки:

•          «Країна казкова – країна книжкова» (бібліоподорож).

•          «Бібліотечний вернісаж» (бібліотечний урок-екскурсія для першокласників)

•          «У світі казки, музики та барв» (літературна гра-подорож).

•          «А ми тую козацькую славу збережемо».

•          «Україна – наш спільний дім»

Проведено Тиждень дитячої та юнацької книги, районний семінар бібліотекарів, рейд- перевірку збереження підручників «Дозори бережливих».

 

VІ. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

            Головним завданням сучасного навчального закладу є підтримка й поліпшення здоров’я дітей. Курс «Основи здоров’я» сприяє активному використанню учнями основних методів і засобів формування здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичної, соціальної й духовної складових здоров’я.

         Медичне обслуговування учнів та працівників гімназії організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює шкільна сестра медична, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.

         Щорічно на базі комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» учні проходять медичне обстеження.

        Здійснюється щорічний медичний огляд учнів нашого навчального закладу. 

Відповідно до результатів обстежень, на підставі довідок лікувальної установи в школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. З урахуванням цих списків видається наказ по школі.

      Медичне обслуговування працівників  організовано  на базі місцевої поліклініки . Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівник харчоблоку проходить медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного обстеження фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медичного працівника.

         Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей 1-4 класів та дітей пільгових категорій.

        Протягом  2018-2019 н.р. медичним працівником Мельник А.Ю. була проведена така робота:

розподіл  учнів 1-11 класів за медичними групами для занять фізичною культурою  (видані накази по школі);

один раз на місяць під час уроків фізичної культури проводилась перевірка на пробу Руф’є;

кожних 10 днів проводився огляд учнів 1-11 класів  на  педикульоз;

щоденно  перевірявся санітарний стан  класних кімнат.

      Згідно  графіка   КНП «Гніванський центр первинної медико-санітарної допомоги»  учням 1-11 класів  у присутності  батьків було  зроблено  профілактичні щеплення:

АДП - м  – 8 учням; КПК – 9 учням; полієміліт – 8 учням; гепатит В – 4 учням. 

Були випущені  буклети:

«Профілактика кишкових хвороб»;

«Як вберегтися від сказу»;

«Профілактика педикульозу»;

«Правила обробки яєць»;

«Попередження травматизму на канікулах»;

«Вірусні захворювання: кір, краснуха, дифтерія, правець»;

«Обережно  – кліщі!»;

«Обережно – грип!»;

«Особисті  засоби гігієни».

    Також Мельник А.Ю. здійснювався  контроль за якістю  привезених   продуктів харчування. Один раз на тиждень, відповідно до графіка, проводилась перевірка  санітарного стану їдальні.

       З учнями 8-9 класів були проведені практичні заняття  з невідкладної допомоги при переломах  (накладання  пов’язок на різні частини тіла).

      З учнями 9-10 класів були проведені бесіди щодо небезпечних для здоров’я наслідків куріння, у тому числі електричних сигарет та кальяну, шкідливого впливу вторинного тютюнового диму (пасивного куріння). Учні переглянули відеоролик  «Про шкідливий вплив куріння».

        З учнями 6, 7 класів проведена профілактична бесіда щодо важливості здорового харчування для профілактики неінфекційних захворювань.

        Проводилися бесіди  з батьками (батьківські збори) на такі теми:

«Кишкові інфекції», 1-4 класи;«Особиста гігієна школярів», 7, 8  класи;

«Профілактичні щеплення «За» та «Проти», 5, 6 класи;«Що потрібно знати про      туберкульоз», 9-11 класи.

          Медичний працівник взяла  участь у Тижні безпеки життєдіяльності;   з п’ятикласниками переглянули відеоролик «Про важливість безпеки дорожнього руху, причини і наслідки  травматизму».

              Було придбано медикаменти для потреб учнів та працівників школи відповідно до нормативних вимог.

          За 2018-2019 н.р.  звернулося  за  медичною  допомогою  572  учні.

 13 травня  2019 року на засіданні педагогічної ради  «Про формування здорового способу життя» Мельник А.Ю.  надала інформацію   про обов’язковість проходження учнями  медичного огляду (у присутності одного з батьків)  з  визначення  відповідної групи  для занять фізичною культурою.

         З 3 по 14 червня медичний працівник бере участь  у роботі пришкільного табору з денним перебуванням. 

Організація харчування

       Відповідно до плану роботи школи на 2018-2019 н.р.,  з метою організованого та якісного харчування учнів, збереження їх здоров’я, попередження   виникнення захворювань    органів  травлення,  у травні  2019  року    вивчався стан організації харчування  учнів  у школі. 

      З метою забезпечення належної організації харчування, відповідного режиму життєдіяльності дітей для підтримки фізичного та психічного здоров’я учнів організація харчування регламентується Законом України «Про освіту» (ст. 56),  Постановою   Кабінету   Міністрів України від 18 січня 2016 року «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», відповідно до рішення 29 сесії Гніванської міської ради 7 скликання від 30.08.2018 року № 649 «Про встановлення вартості харчування учнів у загальноосвітніх закладах Гніванської об’єднаної територіальної громади»,  32 сесії 7 скликання від 20.12.2018 року № 770, наказу відділу освіти Гніванської міської ради від 02.01.2019    року № 2       «Про   організацію   харчування    у   закладах    освіти у ІІ семестрі 2018-2019 н.р.».

        Згідно   з   вищезазначеними    документами та відповідно до наказу по школі від        02.01.2019   року     № 2 «Про   організацію     харчування   учнів  школи   в ІІ семестрі 2018-2019 н.р.»  та щомісячними наказами «Про харчування учнів» з метою    забезпечення     якісним     харчуванням    учнів    у школі    протягом  2018-2019  н.р.     здійснювалося   безкоштовне  гаряче    харчування   для   учнів   1-4  класів, дітей, позбавлених батьківського піклування та учнів, батьки яких були учасниками АТО.  

          На харчоблоці, в основному, в наявності необхідне обладнання для приготування їжі. Кухонне обладнання все промарковане. Харчоблок забезпечений  проточною гарячою і холодною  водою. Цех миття посуду забезпечений всім необхідним для дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

           Раціон харчування містить необхідні харчові продукти: м’ясо, рибу, молочні продукти, фрукти, овочі, цукор. Вартість харчування  – 10.00 грн.

          Адміністрацією школи та медичним працівником систематично  здійснюється контроль за станом харчування,  дотримання санітарного стану харчоблоку, оцінювання якості продуктів харчування та продовольчої сировини відповідно до вимог чинного законодавства, дотримання технології приготування страв згідно з технологічними  картками, видачу готових страв учням, згідно з  меню-розкладкою, дотримання правил особистої гігієни персоналом, перевірка наявності гнійничкових захворювань і гострих респіраторних інфекцій у працівників харчоблоку, про що зазначається в Журналі здоров'я працівників харчоблоку.

          Для ознайомлення учнів та батьків з меню, цікавими порадами і т. ін. в їдальні оформлено відповідні стенди.

          У 2018-2019 н.р. харчування учнів закладу освіти   було організовано відповідно до вимог.

            Харчоблок забезпечений (за позабюджетні кошти) необхідними миючими засобами, які зберігаються і використовуються згідно вимог СЕС.

           Упорядкована необхідна документація, затверджено графік відвідування учнями шкільної їдальні.

            Відповідальність за прийом, зберігання та видачу продуктів харчування та тари, а також відповідальність за якість та асортимент продуктів харчування та продовольчої сировини, які прийнято до закладу, додержання вимог санітарного законодавства щодо їх зберігання покладена на комірника Лисак В.Л.  Вона приймає продукти лише за наявності супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість, відповідність вимогам державних стандартів. Випадків недоброякісності будь-якого продукту під час перевірки не встановлено. Здійснюється облік продуктів харчування та продовольчої сировини у Книзі складського обліку, дотримуються умови зберігання та терміни реалізації продуктів харчування та продовольчої сировини.

Меню складається щодня медичним працівником на кожний наступний день відповідно до наявних продуктів харчування.

            Комірником школи Лисак В.Л. затверджено  начальником відділу освіти Гніванської міської ради Капулою Л.Ю.  та погоджено начальником Тиврівського районного управління  Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Герасимчуком Б.М. перспективне меню на 2018-2019 н.р., фіксуються та узагальнюються подані класними керівниками дані про фактичну наявність учнів, що харчуються, до 25 числа кожного місяця надсилається звіт про організацію харчування до комунальної установи «Гніванський ЦОЗО»   відділу  освіти  Гніванської міської ради.

            Відповідальність за зберігання та використання денного запасу продуктів, за повноту закладки продуктів і вихід страв, за якість і своєчасне приготування їжу, за дотримання технології приготування, за відбір та зберігання добової проби страв, за дотримання правил особистої гігієни, за санітарний стан приміщень харчоблоку покладено на кухаря  Потик Ю.Л.

           Бракеражною комісією здійснюється контроль за якістю харчування дітей.

            Медичним працівником школи Мельник А.Ю. забезпечується додержання вимог санітарного законодавства  при організації питного режиму та харчування учнів, здійснюється контроль за дотриманням  санітарно-гігієнічних умов у їдальні школи та норм харчування,  щотижня здійснюється перевірка якості продуктів та приготовлених страв.

              Для забезпечення учнів гарячим харчуванням в школі  до харчоблоку проведено холодну та гарячу проточну воду, наявне холодильне обладнання, столовий та кухонний посуд, інвентар.

              Питання виробничого характеру, в межах компетенції, вирішуються дирекцією школи та відповідальними за організацію харчування особами.

              Для здешевлення харчування активно залучається допомога від батьків (картопля, морква, цибуля, буряк).

Оздоровлення учнів

            Відповідно до Законів України  «Про оздоровлення  та      відпочинок    дітей»,  «Про охорону дитинства», «Про соціальний захист населення» та на виконання  рішення  36 сесії  обласної  Ради 7 скликання від 04.12.2018 року 719 «Про внесення   змін    до рішення 24 сесії  обласної Ради 6 скликання  від 17.04.2014 р. 689 «Про Обласну цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей і молоді, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 2018 року» (зі змінами) та продовження терміну дії Програми до 2019 року», наказів Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА від 08.05.2019 року  280 «Про організацію та проведення  оздоровлення  та відпочинку дітей  влітку2019 року», наказу відділу освіти  Гніванської міської ради  від                    22.05.2019 року № 63 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей з числа учнів закладів  загальної  середньої освіти  відділу освіти Гніванської міської ради» під час літніх канікул 2019 року  72 учні  оздоровились за рахунок державних коштів: 2 дитини, що позбавлені батьківського піклування, у ЛОСК «Маяк»; у пришкільному таборі відпочинку з денним перебуванням «Патріот»: двоє дітей-інвалідів, 23 дитини з неповних родин, 28 дітей з багатодітних родин, 3 дитини учасників АТО,11 обдарованих дітей, три дитини з родин СЖО.

VII. Соціальний захист дітей пільгових категорій

У школі станом на 10 червня 2019 року навчаються такі діти пільгових категорій:

№ з/п

Пільгові категорії

Кількість дітей

1

Діти, позбавлені батьківського піклування

2

2

Діти з малозабезпечених сімей

0

3

Діти з родин вимушено переміщених осіб

1

4

Діти - інваліди

3

5

Діти учасників АТО

7

6

Діти з багатодітних родин

48

7

Діти із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах

5

8

Діти, постраждалі внаслідок аварії на  ЧАЕС

0

Усього:

 

66

 

Керуючись Законом України „Про охорону дитинства”, педколектив  школи забезпечує збереження прав та свобод дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із соціально незахищених сімей.

            У школі безпосередньо соціальним захистом та соціальною підтримкою дітей, позбавлених батьківського піклування, займається  директор  школи, заступник  директора з виховної роботи Олімова М.О.  у  тісній  співпраці  з  класними керівниками, соціальною  службою Гніванської міської ради.          

            Створено та постійно поновлюється банк даних дітей пільгових категорій.

Усі діти охоплені навчанням, гурткової та позакласною роботою. Частина цих дітей безкоштовно харчується. За можливістю таким дітям надається благодійна допомога. Медичним працівником школи здійснюється особливий контроль за станом здоров’я учнів пільгових категорій. Усі вони мали змогу оздоровитись у пришкільному та стаціонарному таборах улітку 2019 року.

 

VIIІ. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

            Роботу  колективу школи з охорони праці,  безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки  організовано згідно  Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про загальне державне страхування», «Про пожежну безпеку»,  Положень «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», «Про пожежну безпеку в навчальному закладі», Правил пожежної та техногенної безпеки, Типового положення про роботу уповноважених трудових колективів з питань ОП, Методичних рекомендацій щодо роботи з ОП в НЗ.

            Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки  під час  освітнього процесу в школі знаходиться під щоденним контролем  в. о. директора школи Корчак Н.І., заступника директора з виховної роботи, виконуючої обов’язки спеціаліста з охорони праці   Олімової М.О., завідуючої господарством Томілової М.А., медичного працівника  Мельник А.Ю.

            У школі, з метою попередження дитячого та виробничого травматизму, створена відповідна нормативно-правова база. Ведуться папки «Документація з охорони праці», «Нормативно-правова документація з питань охорони праці  та безпеки життєдіяльності», «Документація з пожежної безпеки».

           На  виконання  Положення  про  організацію  охорони  праці,   з  метою  забезпечення  дотримання  норм  безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки,  видано  накази:

   № 214 від 28.08.2018 року «Про організацію занять з питань безпеки життєдіяльності учнів в освітньому процесі»;

№ 251 від 03.09.2018 року «Про організацію роботи з питань пожежної та техногенної безпеки у 2018-2019 н.р.»;

№ 210  від   28.08.2018 року «Про розподіл обов’язків   з охорони праці на 2018-2019 н.р.»;

№ 11-аг від 28.08.2018 року «Про встановлення протипожежного режиму в школі»;

  № 16-аг від 31.08.2018 року  «Про  призначення відповідального  за протипожежний стан школи»;

        Наказами   по  школі № 246 від  03.09.2018 року «Про  організацію уроків  фізичної  культури  в школі у 2018-2019 н.р.», від 18.01.2019 року № 25 «Про проведення    навчально-польових   зборів    з предмета «Захист Вітчизни»  (основи  медичних знань) з учнями 11 класу»,  від 03.09.2018 року № 253 «Про організацію фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в школі» обумовлено  проведення  інструктажів  з охорони праці на уроках фізичної культури, «Захисту Вітчизни» та  під  час  спортивно-масових   заходів.

            На початок  2018-2019 н.р. були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, отримано дозвіл СЕС на експлуатацію харчоблоку, акт прийому готовності навчального закладу до нового навчального року.

            На  засіданні    педагогічної    ради  (протокол  № 8  від  31  серпня 2018 року) було затверджено режим роботи школи на 2018-2019 н.р., річний план роботи школи на навчальний рік, де передбачено  розділ «Охорона  праці, життя і здоров’я  учасників освітнього  процесу».

             Ведеться  журнал видачі інструкцій з охорони праці, журнал реєстрації первинного,  вступного та  цільового інструктажів з охорони праці для працівників, журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці в кабінетах інформатики, біології, спортивної зали.  Заведено журнал реєстрації нещасних випадків з учнями, журнал реєстрації нещасних випадків    невиробничого характеру, акти про нещасні випадки за формою Н-2.

            Завгосп   школи   Томілова М.А. та кочегари пройшли навчання  і отримали посвідчення на дозвіл роботи  з газовими приладами.  Ведеться журнал проведення інструктажів з охорони праці з технічними та новоприбулими працівниками.

            У  вересні-жовтні  2018 року  видано  накази:    від    28.08.2018  року № 207  «Про підготовку спортивних споруд до роботи в осінньо-зимовий період  у 2018-2019 н.р.»,  від 12.10.2018 року   № 19-аг  «Про початок опалювального сезону 2018-2019 н.р.».

Організація роботи з охорони праці працівниками та безпеки життєдіяльності учнями здійснюється за допомогою посібників  «Інструкції  з  техніки  безпеки  та  охорони  праці  для  навчальних  кабінетів» (О.Перехейда, Київ. Шкільний світ – 2011), «Охорона праці в школі» (Загривний О.О., Вінниця-2000). В   окремих   папках    систематизовано   матеріали з цивільного захисту та пожежної  безпеки. Є в наявності   окремий  журнал    інструктажів    з пожежної безпеки. 

            Питання охорони праці обговорювались на нарадах при директорові, оперативних нарадах, загальних зборах колективу.

            Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я  працівників, учнів школи в кабінетах інформатики, біології, спортзалі передбачено проведення інструктажів – вступного та перед початком лабораторних та практичних робіт. У цих кабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з безпеки життєдіяльності  й охорони праці.

            На  загальношкільних  стендах  висвітлена  інформація   про  служби  і  телефони  порятунку, поведінку в  надзвичайних  ситуаціях, першу  допомогу.

           У  класних  журналах  ведеться  запис  про  проведення різних  видів  інструктажів  на  уроках, фіксуються  інструктажі  з  пожежної  безпеки, ПДР,безпекижиттєдіяльності, які  рекомендовані   відділом  освіти,  у 1-11  класах.

           Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах.

            Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я  учнів – це   один   із   основних  напрямів роботи школи. З цією метою в школі     з 1 по 9  класи  викладається  предмет «Основи здоров’я».  Щосеместра (листопад,  квітень)  проводилися    Тижні знань з безпеки життєдіяльності та охорони праці. Також протягом року було проведено Тижні безпеки дорожнього руху.

            Успішним є поєднання роботи з охорони життя і  здоров’я з проведенням занять із цивільного захисту та надзвичайних ситуацій, відпрацюванням елементів евакуації учнів зі школи. У  школі   проведено  Місячник   Цивільного  захисту та День ЦЗ.

            Постійно здійснюється контроль за роботою системи забезпечення нормального функціонування будівлі школи.

          Протягом усього періоду, який аналізується, не  був травмований жоден   учень школи. Випадків травматизму виробничого характеру серед працівників не зафіксовано.          З   мікротравмами під час освітнього процесу звернулось 6   учнів.

          У школі наявні основні нормативні документи з охорони праці:

–  Закон України «Про охорону праці»;

–  Положення про організацію  роботи по охороні праці в закладах освіти;

–  Положення про розробку інструкцій з охорони праці;

– Положення про розслідування і ведення обліку нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу і тих, що не пов’язані

з виробництвом;

– Типове положення про комісію з питань охорони праці;

– Положення про службу охорони праці;

– Положення про порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці та програма навчання;

–  Перелік робіт з підвищеною небезпекою;

Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності;

– Інструкції,  складені   згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці та переглянуті і  оновлені у лютому 2017, серпні  2018  року.

          У школі є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи, наявні конспекти даних інструктажів. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників і учнів школи.

           Відповідно     до   Положення    про    розробку   інструкцій  з    охорони праці,  затвердженого наказом  Держнаглядохоронпраці   від  29.01.1998 № 9,
зареєстрованого в Міністерстві  юстиції України  7 квітня 1998 р.    за № 226/2666 було розроблено інструкції з охорони праці, які були видані усім працівникам школи,  про що свідчать записи в журналах реєстрації та видачі інструкцій з охорони праці. У школі наявний журнал реєстрації потерпілих від нещасних випадків та бланки Н-2 для повідомлень про нещасні   випадки.

        При перевірці журналів реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності для учнів було встановлено, що всі класні керівники, учителі-предметники, вихователі ГПД    вчасно  провели необхідні інструктажі з безпеки життєдіяльності та зробили відповідні записи в Журналах.

            У школі постійно працює пожежно-технічна комісія, документація якої ведеться відповідно до вимог. Крім цього, громадським інспектором з ОП спільно з адміністрацією школи  ведеться адміністративно-громадський контроль, результати якого фіксуються у відповідному журналі.

            У школі розроблені заходи щодо запобігання дитячому  дорожньо-транспортному травматизму, щодо забезпечення пожежної безпеки в школі; складено план організаційно-технічних заходів щодо поліпшення умов і охорони праці, здоров’я працівників і  учнів.

            У школі наявний Журнал обліку вогнегасників, у якому зафіксовані термін зберігання та дати перезарядки.

            Завідуюча господарством Томілова М.А. проводить інструктажі на робочому місці перед виконанням різних видів робіт з працівниками школи з фіксацією в окремому журналі.

       Протягом навчального року у школі проведено низку планових та позапланових  перевірок з пожежної безпеки, санітарії та гігієни, охорони праці та безпеки життєдіяльності. Усі недоліки, виявлені перевіркою, за можливістю були негайно усунені.

 

IX. Співпраця з батьками та громадськістю

        Взаємоузгодженість вимог школи та батьків до виховання та розвитку дитини – запорука успіху особистості. З метою зміцнення зв’язків сім’ї, школи й громадськості, надання сім’ям дієвої практичної допомоги у справі виховання дітей, формування в батьків педагогічної підготовки, потреби в самоосвіті, залучення батьків до освітнього  процесу в закладі протягом поточного навчального року було організовано на належному рівні роботу з батьками в трьох напрямках: індивідуальна, масова, залучення батьків до участі в класних та загальношкільних справах.

Для організації ефективного, результативного освітнього процесу необхідна міцна матеріально-технічна база. Дякуючи вам, вашій підтримці, шановні батьки, у поточному навчальному році зроблено чимало для модернізації матеріально-технічної бази закладу. Підготували кабінети до нового навчального року, зробивши ремонт.

          У школі  організовано роботу з батьками, проведено  установчі  та тематичні  батьківські збори по класах (відповідно до плану), обрано  батьківське врядування класів та школи.  Двічі на семестр у класах проводились класні батьківські збори. На таких зібраннях вирішувались поточні проблеми навчання та виховання учнів, вирішувались проблеми матеріального забезпечення класу.

     Проведено загальношкільні батьківські збори  «Взаємовідносини між дітьми та батьками» (грудень 2018 р.)

     Організовано співпрацю з представниками громадських та державних установ й  організацій: «Волонтерський тил»,  «Червоний хрест»,  соціальна служба  Гніванської міської ради, відділ поліції м.Гнівань.. Також школу відвідали представники численних навчальних закладів з метою проведення профорієнтаційної роботи.

X. Фінансово-господарська діяльність

     Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв. Подвір’я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядають працівники школи. Фарбується огорожа, біляться бордюри, дерева. Підсобний робітник періодично скошує траву на газонах.

Виконані роботи

з/п

Назва  виконаний робіт

Кількість 

Сума

(грн.)

1

Заасфальтовано шкільний майданчик

 

 

2

Перезаряджено вогнегасники

10 шт.

 

3

Проведено ремонтні роботи у класних кімнатах

 

 

4

Замінено частину огорожі

 

 

5

Проведено ремонт споруд на дитячому ігровому майданчику

 

 

6

Придбано спортивні мати

2 шт.

 

7

Придбано ламінатор

1 шт.

 

8

Придбано картриджі

2 шт.

 

9

Обладнано сміттєві баки кришками

2 шт.

 

10

Здійснено перевірку опору заземлення та блискавкозахисту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Спонсорська допомога

№з/п

Прізвище, ім’я, по батькові  

Вид допомоги

Сума

(грн.)

1

Лабунець  Ю.І.

Принтер

3200.00

2

Синільник Ю.М.

«Декорбетон»

Огорожа бетонована

9072.00

3

Лоєвський  В.К.

Цемент

1500.00

4

Гарматовський Я.П.

Асфальтне покриття

 

5

Мельник Е.І.

Транспортні послуги

200.00

6

Штоколов  В.М.

Транспортні послуги

200.00

7

Подрєзов І.В.

Тонометр

520.00

 

Усього

 

14692+

 

Ремонтні роботи в класних кімнатах

№з/п

Види робіт

Клас 

Сума (грн.)

1

Косметичний ремонт

1

1500.00

2

Косметичний ремонт

2

1140.00

3

Косметичний ремонт (заміна панелей, реконструкція стін)

3

4200.00

4

Косметичний ремонт (реконструкція стін та стелі, демонтаж груби)

4

7900.00

5

Косметичний ремонт

5

1500.00

6

Косметичний ремонт, заміна дошки

6

2698.00

7

Косметичний ремонт, заміна дошки, придбано стілець для вчителя та годинник 

7

3805.00

8

Косметичний ремонт,  заміна  поверхонь на стільцях та партах

8

3970.00

9

Косметичний ремонт,  заміна  поверхонь на стільцях та партах

9

2700.00

10

Косметичний ремонт

10

1000.00

11

Косметичний ремонт

11

1500.00

 

 

 

 

Усього

 

 

31913.00

Заплановано

з/п

Види робіт

Термін виконання

1

Заміна вікон на енергозберігаючі (їдальня, корпус № 2, котельня)

 

2

Заміна дверей  на енергозберігаючі (їдальня, корпус № 2, корпус № 1)

 

3

Заміна підлоги на харчоблоці

до 2020

4

Заміна підлоги в  обідній залі

до 2020

5

Декоративне оздоблення стін їдальні

до 2020

6

Поновити  посуд  та  господарський  інвентар

 

7

Поновити зелені насадження

постійно

8

Обладнати турнікет на центральному вході у школі

до 2020

9

Облаштувати огорожу по периметру

до 2020

10

Облаштувати водостік  (корпус № 2, їдальня, майстерня)

 

11

Провести капітальний ремонт майстерні

 

12

Реконструкція   входу в  їдальню

 

13

Демонтувати підсобну будівлю, яка знаходиться в аварійному стані 

 

Під час літніх канікул відбудеться капітальний ремонт коридору  навчального корпусу №2.

     Однак, в діяльності закладу є проблеми, які слід вирішувати:

 -   забезпечення матеріально-технічної, навчальної бази для 1-х класів згідно з вимогами Нової української школи;

-   забезпечення навчальних кабінетів меблями (заміна учнівських парт);

-   потребує оновлення оформлення коридорів, холу, їдальні.

 

XI. Управлінська діяльність

          Управління закладом здійснюється згідно з річним планом роботи школи, планом внутрішньошкільного контролю та календарними планами вчителів-предметників, планами виховної роботи вихователів. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.  У закладі  в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують його діяльність.

      З підключенням  до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, департаменту та міського відділу освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації, вчасно знайомитися з новими документами, їх проектами.

         Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У закладі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки тощо. Під час здійснення внутрішньошкільного контролю за рівнем викладання навчальних предметів директором, заступником директора з навчально-виховної роботи   відвідані уроки та позакласні заходи.

           Під час здійснення контролю практикуються діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів з використанням комп’ютерних аналітичних систем. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація приймає певні управлінські рішення щодо діяльності конкретних учителів та учнів.

         Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва  більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. В.о. директора школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється.      Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

        На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва, як: порада, особистий приклад, похвала; шанобливе ставлення до людей. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації.

Завдання на 2019/2020 навчальний рік

       Уважаючи, що наш навчальний заклад знаходиться на шляху постійного розвитку, ми маємо всі ресурси для реалізації поставлених державою та суспільством перед освітянами задач у сфері освіти, що передбачає поліпшення її якості, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного учня, тому для нашого закладу залишається актуальною низка питань та завдань:

–   підвищення якості освітніх послуг;

–   підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;

–   створення цілісної системи моніторингу;

–   активне використання комп’ютерних методичних комплексів;

–  недостатня результативність ЗНО;

 покращення матеріально-технічної бази навчального закладу.

     Імідж навчального закладу – це поєднання 3-х складових: 

– високі показники успішності учнів-випускників при складанні ДПА та ЗНО;

– високий професіоналізм та педагогічна майстерність педагогічного колективу навчального закладу;

– потужна матеріально-технічна база.

   

Висновок

     У нашій школі в колективі  підтримується  атмосфера  взаємності, відповідальності один за одного та колектив, ініціативності та творчого підходу до будь- якої справи. У нас немає байдужих до якості навчання та виховання, поновлення матеріально-технічної бази та естетичного вигляду навчального закладу і території школи.

      Однак, в діяльності закладу є проблеми, які слід вирішувати:

   –  пасивність педколективу у питанні оприлюднення власного методичного досвіду у фахових виданнях (1 публікація за рік);

  – відсутність матеріально-технічного оснащення для проведення практичних робіт, дослідів на уроках природознавства, хімії, фізики;

 – забезпечення навчальних кабінетів меблями (заміна учнівських парт);

 – потребує оновлення оформлення коридорів.

      Наявні результати і здобутки в управлінні закладом - це не лише моя особиста заслуга, це кропітка, творча, наполеглива, самовіддана праця всіх учасників освітнього процесу. Щиро вдячна всім працівникам школи за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Велика дяка педагогічному колективу за щоденну сумлінну наполегливу працю, творчість і винахідливість. Хочу подякувати адміністрації, своїм заступникам    заступників в.о. директора школи: завідуючої господарством Томілової М.А., заступника з навчально-виховної роботи Мельник М.О., заступника з виховної роботи Олімової М.О., кожного члена трудового колективу, батьків та громадськості. За це всім вам в щире спасибі.

за розуміння, підтримку, творчість, ініціативність, наполегливість .

     І все це заради наших дітей, бо діти — то є оцінка нашого життя, його зміст і

продовження. Ми повинні їм дати все найкраще, виховати їх добрими, розумними, і щасливими.

      Разом – ми сила: школа, сім'я, громадськість. Сподіваюся на подальшу співпрацю. Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше - гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати.

     Результативність нашої роботи, наші досягнення залежать віж кожного педагога,  прагнення дітей та підтримки батьків.

    На завершення - щирі слова подяки всім тим, хто допомагав навчальному закладу:

  – щедрим спонсорам та меценатам

  – відділу освіти Гніванської міської ради;

      І, звичайно ж, щиро вдячна вам, шановні батьки, за надання спонсорської

допомоги. У нас  із вами налагоджена, я впевнена, тісна співпраця, а це – запорука успіху.

     Сподіваюсь на подальшу співпрацю у роботі!

     Я, як в.о. директора, вчителі, учні, намагаємося робити все, для того щоб наш заклад посідав перші сходинки на освітянському просторі Гнівані.

      Завершуючи вій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі докладатиму всіх зусиль, щоб спільно досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в  утвердженні позитивного іміджу школи,  у виконанні нею своєї головної місії – виховання і розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного життя. 

    Адміністрація, педагогічний колектив докладатиме всіх зусиль, щоб наш навчальний заклад був для дітей  - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.